Forum (1.0.2) - en to th translation catalogue (57 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ

en: Replies
th: ตอบ

en: List
th: ดูลิสต์

en: On
th: เปิด

en: Edit
th: แก้ไข

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit container
th: แก้ไข container

en: edit forum
th: แก้ไข forum

en: Forum name
th: ชื่อกระดานสนทนา

en: forum
th: กระดานสนทนา

en: Add forum
th: เพิ่มกระดานสนทนาใหม่

en: n/a
th: ไม่มีข้อมูล

en: Last post
th: กระทู้ล่าสุด

en: Off
th: ปิด

en: Last reply
th: ตอบสุดท้าย

en: Forum
th: กระดานสนทนา

en: Uncategorized
th: ไร้หมวดหมู่

en: Topics
th: หัวเรื่อง

en: Topic
th: หัวเรื่อง

en: Posts
th: ตั้งกระทู้

en: No forums defined
th: ยังไม่มีกระดานสนทนาที่กำหนดไว้

en: This topic has been moved
th: กระทู้นี้ถูกย้าย

en: New comments
th: ความคิดเห็นใหม่

en: Sticky
th: ปักหมุด

en: Date - newest first
th: วันที่ - ใหม่สุดมาก่อน

en: Date - oldest first
th: วันที่ - เก่าสุดมาก่อน

en: Topics per page
th: ข้อความต่อหน้า

en: Posts - most active first
th: ข้อความโพสต์ - เคลื่อนไหวสูงสุดมาก่อน

en: Posts - least active first
th: ข้อความโพสต์ - เคลื่อนไหวน้อยสุดมาก่อน

en: New forum topics
th: กระทู้ใหม่

en: More help
th: ความช่วยเหลือเพิ่มเติม

en: Number of topics
th: จำนวนกระทู้

en: Active forum topics
th: กระทู้ที่มีความเคลื่อนไหวสูงสุด

en: Read the latest forum topics.
th: อ่านกระทู้ล่าสุด

en: Edit forum
th: แก้ไขกระดานสนทนา

en: Default order
th: การจัดลำดับเริ่มต้น

en: Created new @type %term.
th: สร้าง @type %term ใหม่แล้ว

en: The @type %term has been updated.
th: @type %term ได้รับการอัพเดทแล้ว

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: New posts
th: ข้อความโพสต์ใหม่

en: Uses
th: ใช้

en: Post date
th: วันที่โพสต์

en: Last comment time
th: เวลาที่แสดงความคิดเห็นล่าสุด

en: Date and time of when the last comment was posted.
th: วันที่และเวลาเมื่อมีการแสดงความคิดเห็นล่าสุด

en: Comment count
th: จำนวนความคิดเห็น

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
th: คำอธิบายและแนวทางการใช้งานต่างๆสำหรับการสนทนาในกระดานสนทนานี้

en: Default number of forum topics displayed per page.
th: จำนวนกระทู้ในหนึ่งหน้า

en: Default display order for topics.
th: รูปแบบการจัดลำดับเริ่มต้นสำหรับกระทู้

en: You are not allowed to post new content in the forum.
th: คุณไม่ได้รับอนุญาตให้โพสต์เนื้อหาใหม่ลงในกระดานสนทนาได้

en: No new posts
th: ยังไม่มีข้อความโพสต์ใหม่

en: Provides discussion forums.
th: กระดานสนทนา

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
th: เนื้อหานี้ทำการยกเลิกปักหมุดเพื่อแสดงรายการเนื้อหาที่ปักหมุดต้องตั้งค่าจากมากไปน้อย

en: Has taxonomy term ID
th: ข้อมูลมีการจัดการหมวดหมู่โดยID

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
th: แสดงเนื้อหาถ้ามีการจัดหมวดหมู่เพื่อเลือกข้อมูล

en: Has taxonomy term
th: มีการจัดหมวดหมู่ข้อมูล
