Forum (1.0.3) - en to is translation catalogue (43 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Delete
is: Eyða

en: Replies
is: Svör

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Comments
is: Ummæli

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Container
is: Gámur

en: root
is: rót

en: Parent
is: Foreldri

en: Add container
is: Bæta við gámi

en: Settings
is: Stillingar

en: edit container
is: breyta safni

en: General discussion
is: Almenn umræða

en: edit forum
is: breyta umræðu

en: Forum name
is: Nafn umræðu

en: forum
is: umræða

en: Add forum
is: Bæta við umræðu

en: n/a
is: á ekki við

en: Node
is: Nóða

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Off
is: Af

en: Comment
is: Ummæli

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Term
is: Hugtak

en: Last reply
is: Síðasta svar

en: Uncategorized
is: Óflokkað

en: Topics
is: Umræða

en: Topic
is: Umræðuefni

en: Posts
is: Færslur

en: New comments
is: Ný ummæli

en: Date - newest first
is: Dagsetning - nýjasta fyrst

en: Date - oldest first
is: Dagsetning - elsta fyrst

en: Default order
is: Sjálfgefin röð

en: Leave shadow copy
is: Skilja eftir skugga-afrit

en: Created new @type %term.
is: Útbjó nýja @type %term.

en: The @type %term has been updated.
is: @type %term hefur verið uppfært.

en: About
is: Um
