Forum (1.0.4) - en to az translation catalogue (156 entries)

en: Home
az: Baş səhifə

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Delete
az: Sil

en: Replies
az: Cavablar

en: List
az: Siyahı

en: Subject
az: Mövzu

en: Comments
az: Şərhlər

en: On
az: Aktiv

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Edit
az: Dəyiş

en: Container
az: Konteyner

en: root
az: əsas

en: Parent
az: Valideyn

en: Add container
az: konteyner əlavə et

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: edit container
az: konteyneri redaktə et

en: General discussion
az: Ümumi müzakirə

en: Forum name
az: Forum adı

en: Add forum
az: Forum əlavə et

en: n/a
az: yox

en: Node
az: Material

en: Last post
az: Son post

en: Off
az: Söndürülüb

en: Comment
az: Şərh

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: Term
az: Termin

en: Last reply
az: Son cavab

en: Goal
az: Məqsəd

en: Uncategorized
az: Kateqoriyasız

en: Topics
az: Mövzular

en: Topic
az: Mövzu

en: Posts
az: Postlar

en: Forums
az: Forumlar

en: No forums defined
az: Heç bir forum təyin edilməyib

en: This topic has been moved
az: Bu mövzu köçürülüb

en: New comments
az: Yeni şərhlər

en: Sticky
az: Yapışqan

en: Date - newest first
az: Tarix - yenilər qabağda

en: Date - oldest first
az: Tarix - köhnələr qabağda

en: Edit container
az: Konteyneri redaktə edin

en: Hot topic threshold
az: İsti mövzu həddi

en: Topics per page
az: Səhifə başına mövzular

en: Posts - most active first
az: Postlar - ən aktivi birinci

en: Posts - least active first
az: Postlar - ən az aktiv olan birinci

en: New forum topics
az: Yeni forum mövzuları

en: More help
az: Daha çox kömək

en: Number of topics
az: Mövzuların sayı

en: Active forum topics
az: Aktiv forum mövzuları

en: Read the latest forum topics.
az: Ən son forum mövzularını oxuyun.

en: Edit forum
az: Forumu redaktə edin

en: Default order
az: Defolt sifariş

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
az: Bu təyin olunmuş forum lüğətidir. Normal lüğət seçimlərindən bəziləri silindi.

en: Leave shadow copy
az: Kölgə surətini buraxın

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
az: Bu mövzunu köçürsəniz, köhnə forumda yeni foruma keçid qoya bilərsiniz.

en: Container name
az: Konteyner adı

en: forum container
az: forum konteyneri

en: Created new @type %term.
az: Yeni @type %term yaradıldı.

en: The @type %term has been updated.
az: @type %term yeniləndi.

en: About
az: Haqqında

en: Not sticky
az: Yapışqan deyil

en: New posts
az: Yeni yazılar

en: Steps
az: Addımlar

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Post date
az: Yazı tarixi

en: Last comment time
az: Son şərh vaxtı

en: Date and time of when the last comment was posted.
az: Son şərhin dərc edildiyi tarix və vaxt.

en: Comment count
az: Şərh sayı

en: The number of comments a node has.
az: Bir node olan şərhlərin sayı.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
az: Bu mövzulu müzakirələr toplusu üçün qısa, lakin mənalı ad.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
az: Bu forum çərçivəsində müzakirələr üçün təsvir və təlimatlar.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
az: Bu əlaqəli forumlar toplusu üçün qısa, lakin mənalı ad.

en: Default number of forum topics displayed per page.
az: Hər səhifədə göstərilən forum mövzularının defolt sayı.

en: Default display order for topics.
az: Mövzular üçün defolt ekran sırası.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
az: Konteynerlər adətən yuxarı (kök) səviyyədə yerləşdirilir, lakin başqa konteyner və ya forumun içərisinə də yerləşdirilə bilər.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
az: Forumlar yuxarı (kök) səviyyədə və ya başqa konteyner və ya forumun içərisində yerləşdirilə bilər.

en: Forum topic
az: Forum mövzusu

en: You are not allowed to post new content in the forum.
az: Forumda yeni məzmun yerləşdirməyə icazəniz yoxdur.

en: No new posts
az: Yeni yazı yoxdur

en: Sticky topic
az: Yapışqan mövzu

en: Administer forums
az: Forumları idarə edin

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
az: Mövzunun cavablarının sayı "qaynar" hesab edilməlidir.

en: Starting a discussion
az: Müzakirəyə başlamaq

en: Moving forum topics
az: Köçürülən forum mövzuları

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
az: Forum mövzusu (və onun bütün şərhləri) forum mövzusunu redaktə edərkən fərqli forum seçməklə forumlar arasında köçürülə bilər. Forum mövzusunu forumlar arasında köçürərkən, <em>Kölgə nüsxəsini buraxın</em> seçimi orijinal forumda yeni məkana işarə edən keçid yaradır.

en: Locking and disabling comments
az: Şərhlərin kilidlənməsi və deaktiv edilməsi

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
az: Forum mövzusunu redaktə edərkən <em>Şərh parametrləri</em> altında <em>Bağlı</em> seçimi başlığı kilidləyəcək (yeni şərhlərin qarşısını alacaq). Forum mövzusunu redaktə edərkən <em>Şərh parametrləri</em> altında <em>Gizli</em> seçimini etmək başlıqdakı bütün mövcud şərhləri gizlədəcək və yenilərinin qarşısını alacaq.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
az: Forumlarda forum mövzuları var. Əlaqədar forumları qruplaşdırmaq üçün konteynerlərdən istifadə edin.

en: Use containers to group related forums.
az: Əlaqədar forumları qruplaşdırmaq üçün konteynerlərdən istifadə edin.

en: A forum holds related forum topics.
az: Forumda əlaqəli forum mövzuları var.

en: Add new @node_type
az: Yeni @node_type əlavə edin

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
az: %forum elementi forum deyil, forum konteyneridir. Bunun əvəzinə aşağıdakı forumlardan birini seçin.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
az: <em>forum mövzusu</em> forum daxilində yeni müzakirə mövzusuna başlayır.

en: Control forum hierarchy settings.
az: Forum iyerarxiya parametrlərinə nəzarət edin.

en: Forum navigation vocabulary
az: Forum naviqasiya lüğəti

en: Provides discussion forums.
az: Müzakirə forumlarını təmin edir.

en: Forum settings
az: Forum parametrləri

en: Hot topic, new comments
az: İsti mövzu, yeni şərhlər

en: Hot topic
az: Qaynar mövzu

en: Normal topic
az: Normal mövzu

en: Closed topic
az: Qapalı mövzu

en: The content title.
az: Məzmun başlığı.

en: The date the content was posted.
az: Məzmunun dərc olunduğu tarix.

en: Whether or not the content is sticky.
az: Məzmunun yapışqan olub-olmamasından asılı olmayaraq.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
az: Məzmunun yapışqan olub-olmamasından asılı olmayaraq. Əvvəlcə yapışqan məzmunu siyahıya almaq üçün bunu azalan kimi təyin edin.

en: Has taxonomy term ID
az: Taksonomiya termini ID-si var

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
az: Seçilmiş taksonomiya şərtləri varsa məzmunu göstərin.

en: Has taxonomy term
az: Taksonomiya termini var

en: Block count
az: Blok sayı

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
az: Forum %label silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Forum content
az: Forum məzmunu

en: The content ID of the forum index entry.
az: Forum indeksi girişinin məzmun ID-si.

en: The forum %label and all sub-forums have been deleted.
az: Forum %label və bütün alt forumlar silindi.

en: forum: deleted %label and all its sub-forums.
az: forum: %label və onun bütün alt forumları silindi.

en: Updated @type %term.
az: @type %term yeniləndi.

en: Delete forum
az: Forumu silin

en: Lists (Views)
az: Siyahılar (Baxışlar)

en: Click <em>Save</em>.
az: <em>Saxla</em> klikləyin.

en: Forum blocks
az: Forum blokları

en: Active forum block
az: Aktiv forum bloku

en: Active forum Count
az: Aktiv forum sayı

en: New forum Count
az: Yeni forum sayı

en: Forum topics block
az: Forum mövzularının bloklanması

en: Forum default topic order
az: Forumun standart mövzu sırası

en: Forum vocabulary ID
az: Forum lüğət ID-si

en: Active forum topics block
az: Aktiv forum mövzuları bloklanır

en: New forum topics block
az: Yeni forum mövzuları bloklanır

en: Log in to post new content in the forum.
az: Forumda yeni məzmun yerləşdirmək üçün daxil olun.

[ctx: Validation]
en: Forum leaf
az: Forum yarpağı

en: By @author @time ago
az: @author @time əvvəl

en: The Forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. In a forum, users post topics and threads in nested hierarchies, allowing discussions to be categorized and grouped.
az: Forum modulu sizə digər mesaj lövhəsi sistemlərinə bənzər funksionallığı olan yivli müzakirə forumları yaratmağa imkan verir. Forumda istifadəçilər mövzuları və mövzuları iç-içə iyerarxiyalarda yerləşdirərək müzakirələri kateqoriyalara və qruplaşdırmağa imkan verir.

en: A forum is represented by a hierarchical structure, consisting of:
az: Forum aşağıdakılardan ibarət iyerarxik strukturla təmsil olunur:

en: <em>Forums</em> (for example, <em>Recipes for cooking vegetables</em>)
az: <em>Forumlar</em> (məsələn, <em>Tərəvəz bişirmək üçün reseptlər</em>)

en: <em>Forum topics</em> submitted by users (for example, <em>How to cook potatoes</em>), which start discussions.
az: İstifadəçilər tərəfindən təqdim edilən <em>Forum mövzuları</em> (məsələn, <em>Kartofu necə bişirmək olar</em>) müzakirələrə başlayır.

en: Threaded <em>comments</em> submitted by users (for example, <em>You wash the potatoes first and then...</em>).
az: İstifadəçilər tərəfindən təqdim olunan yivli <em>şərhlər</em> (məsələn, <em>Siz əvvəlcə kartofu yuyursunuz, sonra...</em>).

en: Optional <em>containers</em>, used to group similar forums. Forums can be placed inside containers, and vice versa.
az: Oxşar forumları qruplaşdırmaq üçün istifadə edilən isteğe bağlı <em>konteynerlər</em>. Forumlar konteynerlərin içərisinə yerləşdirilə bilər və əksinə.

en: Setting up the forum structure
az: Forum strukturunun qurulması

en: Navigating in the forum
az: Forumda naviqasiya

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
az: Forumu silmək üçün əvvəlcə bütün <em>Forum</em> məzmununu silin

en: To uninstall Forum, first delete all %vocabulary terms
az: Forumu silmək üçün əvvəlcə bütün %vocabulary terminlərini silin

en: Comment_forum
az: Şərh_forumu

en: Default comment field
az: Defolt şərh sahəsi

en: The Forum module adds and uses a content type called <em>Forum topic</em>. For background information on content types, see the <a href=":node_help">Node module help page</a>.
az: Forum modulu <em>Forum mövzusu</em> adlı məzmun növünü əlavə edir və istifadə edir. Məzmun növləri haqqında məlumat üçün <a href=":node_help">Node modulu yardım səhifəsinə</a> baxın.

en: For more information, see the <a href=":forum">online documentation for the Forum module</a>.
az: Ətraflı məlumat üçün <a href=":forum">Forum modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: Visit the <a href=":forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
az: Müzakirə mövzularınızı saxlamaq üçün konteynerlər və forumlar qurmaq üçün <a href=":forums">Forumlar səhifəsinə</a> daxil olun.

en: The <a href=":create-topic">Forum topic</a> link on the <a href=":content-add">Add content</a> page creates the first post of a new threaded discussion, or thread.
az: <a href=":create-topic">Forum mövzusu</a> <a href=":content-add">Məzmun əlavə edin</a> səhifəsində yeni məqalənin ilk postunu yaradır. mövzulu müzakirə və ya mövzu.

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href=":forum-structure">forum structure page</a>.
az: Forum mövzularınızın ekranını tənzimləyin. <a href=":forum-structure">forum strukturu səhifəsində</a> forumları təşkil edin.

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
az: Forumu silmək üçün əvvəlcə bütün <a href=":url">%vocabulary</a> terminlərini silin

en: No containers or forums available. <a href=":container">Add container</a> or <a href=":forum">Add forum</a>.
az: Konteyner və ya forum yoxdur. <a href=":container">Konteyner əlavə edin</a> və ya <a href=":forum">Forum əlavə edin</a>.

en: Creating threaded discussion forums
az: Yivli müzakirə forumlarının yaradılması

en: What is a forum?
az: Forum nədir?

en: What is the forum hierarchy?
az: Forumun iyerarxiyası nədir?

en: The forum hierarchy consists of:
az: Forumun iyerarxiyası aşağıdakılardan ibarətdir:

en: Configuring forums
az: Forumların konfiqurasiyası
