Forum (1.0.4) - en to be translation catalogue (103 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Delete
be: Выдаліць

en: Replies
be: Адказы

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Comments
be: Каментары

en: On
be: На

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Container
be: Кантэйнер

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Add container
be: Дадаць кантэйнер

en: Settings
be: Налады

en: edit container
be: рэдагаваць кантэйнэр

en: General discussion
be: Агульная дыскусія

en: edit forum
be: рэдагаваць форум

en: Forum name
be: Імя форума

en: forum
be: форум

en: Add forum
be: Дадаць форум

en: n/a
be: [няма]

en: Node
be: Вузел

en: Last post
be: Апошні запіс

en: Comment
be: Каментар

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Term
be: Тэрмін

en: Last reply
be: Апошні адказ

en: Forum
be: Форум

en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: Topics
be: Тэмы

en: Topic
be: Тэма

en: Posts
be: Допісы

en: Forums
be: Форумы

en: No forums defined
be: Форумы адсутнічаюць

en: This topic has been moved
be: Дадзенае абмеркаванне было перасунутае

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Date - newest first
be: Дата - спачатку найноўшая

en: Date - oldest first
be: Дата - спачатку найстарэйшая

en: Edit container
be: Адрэдагаваць кантэйнер

en: Hot topic threshold
be: Парог, за якім тэма вызнаецца "гарачай"

en: Topics per page
be: Абмеркаванняў на старонку

en: Posts - most active first
be: Паслядоўнасьць допісаў: найбольш актыўныя спачатку.

en: Posts - least active first
be: Допісы - спачатку найменей актыўныя

en: New forum topics
be: Новыя тэмы форума

en: More help
be: Дадатковая дапамога

en: Number of topics
be: Колькасьць тэмаў

en: Active forum topics
be: Актыўныя тэмы форума

en: Read the latest forum topics.
be: Чытаць апошнія тэмы форума.

en: Edit forum
be: Адрэдагаваць форум

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
be: Гэта слоўнік прызначаны для форуму. Некаторыя налады звычайнага слоўніка былі выдалены.

en: Leave shadow copy
be: Пакінуць ценевы дуплікат

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
be: Калі Вы перасоўваеце абмеркаваньне на новае месца, Вы можаце пакінуць на старым форуме спасылку на  яго актуальнае месцазнаходжаньне.

en: Container name
be: Імя кантэйнера

en: forum container
be: кантэйнер форумаў

en: Created new @type %term.
be: Створаны новы @type %term.

en: The @type %term has been updated.
be: @type %term быў абноўлены.

en: About
be: Аб

en: New posts
be: Новыя паведамленні

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
be: Кароткае, але змястоўнае імя для гэтай калекцыі дрэва дыскусій.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
be: Апісанне і правілы абмеркавання ў гэтым форуме.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
be: Кароткае, але змястоўнае імя для гэтага збора звязаных форумаў.

en: Default number of forum topics displayed per page.
be: Адлюстроўваецца колькасць па змаўчанні тэм форума на старонку.

en: Default display order for topics.
be: Парадак адлюстроўвання тэм па змаўчанні.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
be: Кантэйнеры звычайна размяшчаюць на верхнім (карнявым) узроўні, але таксама могуць быць змешчаны ўнутры іншага кантэйнера або форума.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
be: Форумы могуць быць размешчаны на верхнім (карнявым) узроўні ці ўнутры іншага кантэйнера або форума.

en: Forum topic
be: Тэма форума

en: You are not allowed to post new content in the forum.
be: Вы не маеце доступа да дадавання новых запісаў у форуме.

en: No new posts
be: Няма новых паведамленняў

en: Sticky topic
be: Важная тэма

en: Administer forums
be: Адміністратар форумаў

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
be: Колькасць каментараў да тэмы, каб гэтая тэма лічылася "гарачай".

en: Starting a discussion
be: Пачатак абмеркавання

en: Moving forum topics
be: Перамяшчэнне тэмаў форума

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
be: Тэма форума (і ўсе яго каментары) могуць быць перамешчаныя паміж форумамі, выбраўшы іншы форум пры рэдагаванні тэмы форума. Пры перамяшчэнні тэмы форума паміж форумамі, параметр <em>Пакінуць ценявую копію</em> стварае спасылку на арыгінальны форум, указваючы на новае месца.

en: Locking and disabling comments
be: Блакаванне і адключэнне каментароў

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
be: Выбар <em>Зачыненыя</em> пад<em>Наладкамі каментару</em> пры рэдагаванні тэмы форума вядзе да замыкання дрэва (забароніць публікацыю новых каментараў). Выбар <em>Схаваныя</em> пад<em>Наладкамі каментару</em> пры рэдагаванні тэмы форума вядзе да скрывання існуючых каментараў ў дрэве, а таксама забараняе публікацыю новых.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
be: Форумы ўтрымліваюць тэмы форумаў. Выкарыстоўвайце кантэйнеры для групавання звязаных форумаў.

en: Use containers to group related forums.
be: Выкарыстоўвайце кантэйнеры для групавання звязаных форумаў.

en: A forum holds related forum topics.
be: Форум утрымлівае суадносныя тэмы.

en: Add new @node_type
be: Дадаць новага(ую) @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
be: Элемент %forum з'яўляецца кантэйнерам форума, а не форумам. Замест яго абярыце адзін з форумаў ніжэй.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
be: <em>Тэма форума</em> пачынае новае дрэва абмеркавання ўнутры форума

en: Control forum hierarchy settings.
be: Кіраванне структурай наладак форума.

en: Forum navigation vocabulary
be: Навігацыйны слоўнік форума

en: Provides discussion forums.
be: Забяспечвае форумы дыскусій.

en: Hot topic, new comments
be: Гарачая тэма, новыя каментары

en: Hot topic
be: Гарачая тэма

en: Normal topic
be: Звычайная тэма

en: Closed topic
be: Зачыненая тэма

en: Has taxonomy term ID
be: Мае ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
be: Паказваць змесціва калі яно мае абраныя тэрміны таксаноміі.

en: Has taxonomy term
be: Мае тэрмін таксаноміі

en: Block count
be: Колькасць блокаў

en: Updated @type %term.
be: Абноўлены @type %term.

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
be: Каб выдаліць Форум спачатку выдаліце ўсё змесціва тыпу <em>Forum</em>

en: To uninstall Forum, first delete all %vocabulary terms
be: Каб выдаліць форум спачатку выдаліце усе тэрміны %vocabulary

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
be: Каб выдаліць форум спачатку выдаліце усе тэрміны <a href=":url">%vocabulary</a>

en: Add links to the main <em>@index_link</em> page (path: <em>/forum</em>), and optionally to individual forum pages, to navigation menus on your site, so that users can find the forums.
be: Дадавайце спасылкі да <em>@index_link</em> старонкі (сцежка: <em>/forum</em>), і па выбарку да асабістых старонак форуму, да меню навігацыі сайту, каб карыстальнікі маглі знайсці форумы.
