Forum (1.0.4) - en to pl translation catalogue (154 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Delete
pl: Usuń

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Comments
pl: Komentarze

en: On
pl: Włączony

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Container
pl: Kontener

en: root
pl: główny

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Add container
pl: Dodaj dział

en: Settings
pl: Ustawienia

en: edit container
pl: edytuj dział

en: General discussion
pl: Dyskusja ogólna

en: edit forum
pl: edytuj forum

en: Forum name
pl: Nazwa forum

en: Add forum
pl: Dodaj forum

en: n/a
pl: n.d.

en: Node
pl: Węzeł

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Off
pl: Wyłączony

en: Comment
pl: Komentarz

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Term
pl: Termin

en: Last reply
pl: Ostatnia odpowiedź

en: Goal
pl: Cel

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Topics
pl: Tematy

en: Topic
pl: Temat

en: Posts
pl: Wpisy

en: Forums
pl: Fora

en: No forums defined
pl: Brak forów

en: This topic has been moved
pl: Ten temat został przeniesiony

en: New comments
pl: Nowe komentarze

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Date - newest first
pl: Najpierw najnowsze

en: Date - oldest first
pl: Najpierw najstarsze

en: Edit container
pl: Edycja działu

en: Hot topic threshold
pl: Temat popularny

en: Topics per page
pl: Tematów na stronę

en: Posts - most active first
pl: Najpierw najbardziej popularne

en: Posts - least active first
pl: Najpierw najmniej popularne

en: New forum topics
pl: Nowe tematy

en: More help
pl: Więcej pomocy

en: Number of topics
pl: Liczba tematów

en: Active forum topics
pl: Aktywne tematy na forum

en: Read the latest forum topics.
pl: Ostatnie tematy na forum.

en: Edit forum
pl: Edycja forum

en: Default order
pl: Domyślny porządek

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
pl: Oto słownik przeznaczony do przechowywania struktury forum. Niektóre ze zwykłych funkcji słownika nie są tu dostępne.

en: Leave shadow copy
pl: Pozostaw alter ego

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
pl: Odnośnik do przeniesionego tematu może zostać pozostawiony w forum, w którym znajdował się poprzednio.

en: Container name
pl: Nazwa działu

en: forum container
pl: dział forum

en: Created new @type %term.
pl: Utworzono @type %term.

en: The @type %term has been updated.
pl: Zaktualizowano @type %term.

en: About
pl: O stronie

en: Not sticky
pl: Nieprzyklejone

en: Nid
pl: ID węzła

en: New posts
pl: Nowe wpisy

en: Steps
pl: Kroki

en: Properties
pl: Właściwości

en: Uses
pl: Używa

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Last comment time
pl: Data ostatniego komentarza

en: Date and time of when the last comment was posted.
pl: Data i czas ostatniego komentarza.

en: Comment count
pl: Liczba komentarzy

en: The number of comments a node has.
pl: Liczba komentarzy do węzła.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
pl: Lapidarna nazwa tego zbioru tematów.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
pl: Opis forum i objaśnienia związane z prowadzeniem w nim dyskusji.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
pl: Lapidarna nazwa działu forum.

en: Default number of forum topics displayed per page.
pl: Domyślna liczba tematów na każdej ze stron forum.

en: Default display order for topics.
pl: Domyślny porządek wyświetlania tematów.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
pl: Działy zwykle umieszcza się na najwyższym poziomie w strukturze forum, jednak można je także umieścić wewnątrz innego działu czy forum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
pl: Fora można umieszczać na najwyższym poziomie w strukturze forum lub wewnątrz innego działu lub forum.

en: Forum topic
pl: Temat na forum

en: You are not allowed to post new content in the forum.
pl: Brak uprawnień do dodawania nowych wpisów na forum.

en: No new posts
pl: Brak nowych wpisów

en: Sticky topic
pl: Temat przyklejony

en: Administer forums
pl: Administracja forum

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
pl: Ilość odpowiedzi determinująca, czy wątek jest "popularny".

en: Starting a discussion
pl: Rozpoczynanie dyskusji

en: Moving forum topics
pl: Przenoszenie tematów na forum

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
pl: Temat forum (i wszystkie komentarze) mogą być przenoszone pomiędzy forami poprzez wybranie innego forum w czasie edycji tematu forum. W czasie przenoszenia tematu forum pomiędzy forami opcja <em>Pozostaw alter ego</em> tworzy odnośnik w forum oryginalnym wskazujący na nowe położenie.

en: Locking and disabling comments
pl: Blokowanie i dezaktywacja komentarzy.

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
pl: Wybranie <em>Zamknięty</em> pod <em>Ustawieniami odpowiedzi</em> w trakcie edycji tematu forum zablokuje wątek (włączone blokowanie nowych komentarzy). Wybranie <em>Ukryty</em> pod <em>Ustawieniami komentowania</em> w trakcie edycji tematu forum ukryje wszystkie istniejące komentarze w wątku i zablokuje dodawanie nowych.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
pl: Fora zawierają wątki dyskusyjne. Działy pozwalają na grupowanie powiązanych forów.

en: Use containers to group related forums.
pl: Używaj pojemników do grupowania powiązanych forów.

en: A forum holds related forum topics.
pl: Forum zawiera powiązane ze sobą wątki.

en: Add new @node_type
pl: Dodaj @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
pl: Pozycja %forum jest pojemnikiem forum, nie samym forum. Należy wybrać w zamian jedno z forów poniżej.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
pl: <em>Temat</em> rozpoczyna nową dyskusję na forum.

en: Control forum hierarchy settings.
pl: Kontrola ustawień hierarchii forum.

en: Forum navigation vocabulary
pl: Słownik nawigacyjny forum

en: Provides discussion forums.
pl: Udostępnia forum do dyskusji.

en: Forum settings
pl: Ustawienia forum

en: Hot topic, new comments
pl: Gorący temat, nowe komentarze

en: Hot topic
pl: Gorący temat

en: Normal topic
pl: Temat zwyczajny

en: Closed topic
pl: Temat zamknięty

en: The content title.
pl: Tytuł treści.

en: The date the content was posted.
pl: Data publikacji treści.

en: Whether or not the content is sticky.
pl: Czy treści są przyklejone.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
pl: Czy treści są przyklejone. W celu sortowania najpierw treści przyklejonych należy zaznaczyć to ustawienie na malejące.

en: Has taxonomy term ID
pl: Posiada ID terminu kategorii

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
pl: Wyświetl jeżeli zawartość posiada wybrane terminy kategorii.

en: Has taxonomy term
pl: Posiada termin kategorii

en: Block count
pl: Liczność bloku

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
pl: Czy na pewno usunąć forum %label?

en: Forum content
pl: Zawartość forum

en: The content ID of the forum index entry.
pl: ID zawartości strony wejściowej forum.

en: 1 new post<span class="visually-hidden"> in forum %title</span> | @count new posts<span class="visually-hidden"> in forum %title</span>
pl[0]: 1 nowy wpis <span class="visually-hidden">w forum %title</span>
pl[1]: @count nowe wpisy<span class="visually-hidden">w forum %title</span>
pl[2]: @count nowych wpisów<span class="visually-hidden">w forum %title</span>

en: 1 new post<span class="visually-hidden"> in topic %title</span> | @count new posts<span class="visually-hidden"> in topic %title</span>
pl[0]: 1 nowy wpis <span class="visually-hidden">w temacie %title</span>
pl[1]: @count nowe wpisy <span class="visually-hidden">w temacie %title</span>
pl[2]: @count nowych wpisów <span class="visually-hidden">w temacie %title</span>

en: The forum %label and all sub-forums have been deleted.
pl: Forum %label i wszystkie fora podrzędne zostały usunięte.

en: forum: deleted %label and all its sub-forums.
pl: Forum: usunięto %label i wszystkie fora podrzędne.

en: Updated @type %term.
pl: Zaktualizowano @type %term.

en: Delete forum
pl: Usuń forum

en: Lists (Views)
pl: Listy (Widoki)

en: Click <em>Save</em>.
pl: Kliknij <em>Zapisz</em>

en: Forum blocks
pl: Bloki forum

en: Active forum block
pl: Blok aktywnego forum

en: Active forum Count
pl: Liczba aktywnych forów

en: New forum Count
pl: Liczba nowych forów

en: Forum topics block
pl: Blok tematów na forum

en: Forum default topic order
pl: Domyślny porządek tematów forum

en: Forum vocabulary ID
pl: ID słownika Forum

en: Active forum topics block
pl: Blok aktywnych tematów na forum

en: New forum topics block
pl: Blok nowych tematów na forum

en: Log in to post new content in the forum.
pl: Zaloguj się aby dodać nowy wpis na forum.

[ctx: Validation]
en: Forum leaf
pl: Liść forum

en: By @author @time ago
pl: Przez @author @time temu

en: The Forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. In a forum, users post topics and threads in nested hierarchies, allowing discussions to be categorized and grouped.
pl: Moduł Forum umożliwia tworzenie wątków dyskusji z funkcjonalnością podobną do innych systemów dyskusyjnych. W obrębie forum użytkownicy publikują tematy i wątki w postaci zagnieżdżonej hierarchii, umożliwiając kategoryzację i grupowanie dyskusji.

en: A forum is represented by a hierarchical structure, consisting of:
pl: Forum jest przedstawione w postaci hierarchicznej struktury składającej się z:

en: <em>Forums</em> (for example, <em>Recipes for cooking vegetables</em>)
pl: <em>Fora</em> (na przykład <em>Przepisy na gotowane warzywa</em>)

en: <em>Forum topics</em> submitted by users (for example, <em>How to cook potatoes</em>), which start discussions.
pl: <em>Tematy forum</em> rozpoczęte przez użytkowników (na przykład, <em>Jak rozpoznawać różne rodzaje drzew z dużej odległości</em>), które są zaczynem dyskusji.

en: Threaded <em>comments</em> submitted by users (for example, <em>You wash the potatoes first and then...</em>).
pl: Wątkowane <em>komentarze</em> dodane przez użytkowników (przykładowo, <em>Czy wiesz jak wygląda modrzew?</em>).

en: Optional <em>containers</em>, used to group similar forums. Forums can be placed inside containers, and vice versa.
pl: Opcjonalne <em>kontenery</em>, używane do grupowania kilku forów. Fora mogą być umieszczane w kontenerach a kontenery w forach.

en: Setting up the forum structure
pl: Konfigurowanie struktury forum

en: Navigating in the forum
pl: Nawigowanie w obrębie forum

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
pl: Aby odinstalować Forum, najpierw usuń całą zawartość <em>Forum</em>

en: To uninstall Forum, first delete all %vocabulary terms
pl: Aby odinstalować Forum najpierw usuń wszystkie terminy ze słownika %vocabulary

en: Default comment field
pl: Domyślne pole komentarza

en: The Forum module adds and uses a content type called <em>Forum topic</em>. For background information on content types, see the <a href=":node_help">Node module help page</a>.
pl: Moduł Forum dodaje i wykorzystuje rodzaj zawartości zwany <em>Tematem na forum</em>. Więcej informacji na temat rodzajów zawartości znajduje się na stronie <a href=":node_help">pomocy modułu Node</a>.

en: For more information, see the <a href=":forum">online documentation for the Forum module</a>.
pl: Więcej informacji znajduje się w <a href=":forum">internetowej dokumentacji modułu Forum</a>.

en: Visit the <a href=":forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
pl: Aby ustawić fora i kontenery należy udać się na stronę <a href=":forums">Forum</a>.

en: The <a href=":create-topic">Forum topic</a> link on the <a href=":content-add">Add content</a> page creates the first post of a new threaded discussion, or thread.
pl: Odnośnik <a href=":create-topic">Temat na Forum</a> na stronie <a href=":content-add">Dodaj treść</a> tworzy pierwszy wpis nowej dyskusji, inaczej wątek.

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href=":forum-structure">forum structure page</a>.
pl: Dostosuj format wyświetlania tematów forum. Organizuj forum na <a href=":forum-structure">stronie structury forum</a>.

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
pl: Aby odinstalować Forum najpierw usuń wszystkie terminy ze słownika <a href=":url">%vocabulary</a>

en: No containers or forums available. <a href=":container">Add container</a> or <a href=":forum">Add forum</a>.
pl: Brak dostępnych kontenerów i forów. <a href=":container">Dodaj kontener</a> lub <a href=":forum">Dodaj forum</a>.
