Forum (1.0.5) - en to bs translation catalogue (56 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Delete
bs: Briši

en: Replies
bs: Odgovori

en: List
bs: Izlistaj

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Parent
bs: Roditelj

en: Add container
bs: Dodaj kontejner

en: Settings
bs: Postavke

en: edit container
bs: uredi kontejner

en: edit forum
bs: uredi forum

en: Forum name
bs: Ime foruma

en: Add forum
bs: Dodaj forum

en: Node
bs: Nod

en: Last post
bs: Zadnji post

en: Last reply
bs: Zadnji odgovor

en: Uncategorized
bs: Bez kategorije

en: Topics
bs: Teme

en: Topic
bs: Tema

en: Posts
bs: Postovi

en: Forums
bs: Forumi

en: No forums defined
bs: Nijedan forum nije definisan

en: This topic has been moved
bs: Ova tema je pomjerena

en: Date - newest first
bs: Datum - prvo najnoviji

en: Date - oldest first
bs: Datum - prvo najstariji

en: Edit container
bs: Uredi kontejner

en: Hot topic threshold
bs: Granica za "vruću" temu

en: Topics per page
bs: Tema po stranici

en: Posts - most active first
bs: Postovi - prvo najaktviniji

en: Posts - least active first
bs: Postovi - prvo najneaktivniji

en: New forum topics
bs: Nove teme na forumu

en: Number of topics
bs: Broj tema

en: Active forum topics
bs: Aktivne teme na forumu

en: Read the latest forum topics.
bs: Pogledajte zadnje teme na forumu

en: Edit forum
bs: Uredi forum

en: Default order
bs: Defaultni raspored

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
bs: Ovaj riječnik je određen za forum. Neke od uobičajenih opcija riječnika su uklonjene.

en: Leave shadow copy
bs: Ostavi kopiju

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
bs: Ako pomjerite ovu temu, možete ostaviti link na starom forumu koji će voditi na novi.

en: Container name
bs: Ime kontejnera

en: forum container
bs: forum kontejner

en: Created new @type %term.
bs: Kreiran novi @type %term.

en: The @type %term has been updated.
bs: @type %term je osvježen.

en: Post date
bs: Datum objave

en: Last comment time
bs: Vrijeme zadnjeg komentara

en: Date and time of when the last comment was posted.
bs: Vrijeme i datum kada je objavljen zadnji komentar.

en: Comment count
bs: Broj komentara

en: The number of comments a node has.
bs: Koliko nod ima komentara.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
bs: Kratko ime za kolekciju vezanih diskusija.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
bs: Opis i vodilje za diskusiju unutar ovog foruma.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
bs: Kratko i precizno ime za kolekciju vezanih foruma.

en: Default number of forum topics displayed per page.
bs: Defaultni broj forumskih tema prikazanih po stranici.

en: Default display order for topics.
bs: Defaultni raspored prikaza za teme.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
bs: Kontejneri su obično postavljeni na gornjem nivou ali mogu biti postavljeni i unutar drugih kontejnera ili foruma.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
bs: Forumi mogu biti postavljeni na gornjem nivou ili unutar drugih kontejnera ili foruma.

en: Forum topic
bs: Tema na forumu
