Forum (1.0.5) - en to el translation catalogue (99 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Replies
el: Απαντήσεις

en: List
el: Λίστα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: root
el: ρίζα

en: Parent
el: Γονέας

en: Add container
el: Προσθήκη φακέλου

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: edit container
el: επεξεργασία φακέλου

en: General discussion
el: Γενική συζήτηση

en: edit forum
el: επεξεργασία φόρουμ

en: Forum name
el: Όνομα φόρουμ

en: forum
el: φόρουμ

en: Add forum
el: Προσθήκη φόρουμ

en: n/a
el: δ/υ

en: Node
el: Κόμβος

en: Last post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Term
el: Όρος

en: Last reply
el: Τελευταία απάντηση

en: Forum
el: Φόρουμ

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Topics
el: Θέματα

en: Topic
el: Θέμα

en: Posts
el: Καταχωρίσεις

en: Forums
el: Φόρουμ

en: No forums defined
el: Δεν έχει οριστεί κανένα φόρουμ

en: This topic has been moved
el: Αυτό το θέμα έχει μετακινηθεί

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: Sticky
el: Καρφιτσωμένο

en: Date - newest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα νεώτερα

en: Date - oldest first
el: Ημερομηνία - πρώτα τα παλιότερα

en: Edit container
el: Επεξεργασία φακέλου

en: Hot topic threshold
el: Όριο χαρακτηρισμού ενός θέματος σαν "καυτό"

en: Topics per page
el: Θέματα ανά σελίδα

en: Posts - most active first
el: Καταχωρίσεις - πρώτα τα περισσότερο ενεργά θέματα

en: Posts - least active first
el: Καταχωρίσεις - πρώτα τα λιγότερο ενεργά θέματα

en: New forum topics
el: Νέα θέματα συζήτησης

en: More help
el: Περισσότερη βοήθεια

en: Number of topics
el: Αριθμός θεμάτων

en: Active forum topics
el: Ενεργά θέματα συζήτησης

en: Read the latest forum topics.
el: Ανάγνωση των τελευταίων θεμάτων συζήτησης.

en: Edit forum
el: Επεξεργασία φόρουμ

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
el: Αυτό είναι το προκαθορισμένο λεξιλόγιο των φόρουμ. Μερικές από τις κανονικές επιλογές των λεξιλογίων έχουν αφαιρεθεί.

en: Leave shadow copy
el: Να παραμείνει σκιώδες αντίγραφο

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
el: Αν μετακινήσετε αυτό το θέμα, μπορείτε να αφήσετε στο παλιό φόρουμ μια παραπομπή προς το νέο.

en: Container name
el: Όνομα φακέλου

en: forum container
el: φάκελος φόρουμ

en: Created new @type %term.
el: Δημιουργήθηκε @type, %term.

en: The @type %term has been updated.
el: Το @type %term: ενημερώθηκε.

en: About
el: Περί

en: Not sticky
el: Μη καρφιτσωμένο

en: New posts
el: Νέα μηνύματα

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Date and time of when the last comment was posted.
el: Ημερομηνία και ώρα που το τελευταίο σχόλιο δημοσιοποιήθηκε

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
el: Σύντομο αλλά περιεκτικό όνομα για αυτές τις σχετικές συζητήσεις.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
el: Περιγραφή και οδηγίες για τις συζητήσεις σε αυτό το φόρουμ.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
el: Σύντομο αλλά περιεκτικό όνομα για τον προσδιορισμό σχετιζόμενων φόρουμ.

en: Default number of forum topics displayed per page.
el: Ο προεπιλεγμένος αριθμός των στοιχείων που θα περιλαμβάνονται σε μια σελίδα.

en: Default display order for topics.
el: Προεπιλεγμένη σειρά παρουσίασης των θεμάτων.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
el: Οι φάκελοι τοποθετούνται συνήθως στο επίπεδο της κορυφής (ρίζα), αλλά μπορούν επίσης να τοποθετηθούν μέσα σε άλλους φακέλους ή φόρουμ.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
el: Τα φόρουμ μπορούν να τοποθετούνται στο επίπεδο της κορυφής (ρίζα), ή μέσα σε άλλα container ή φόρουμ.

en: Forum topic
el: Θέμα φόρουμ

en: You are not allowed to post new content in the forum.
el: Δεν έχετε το δικαίωμα να δημοσιεύσετε νέο περιεχόμενο στο φόρουμ.

en: No new posts
el: Χωρίς νέα μηνύματα

en: Sticky topic
el: Καρφιτσωμένο θέμα

en: Administer forums
el: Διαχείριση φόρουμ

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
el: Ο αριθμός των απαντήσεων που πρέπει να έχει ένα θέμα για να θεωρηθεί "καυτό".

en: Starting a discussion
el: Εκκίνηση συζήτησης

en: Moving forum topics
el: Μετακίνηση θεμάτων φόρουμ

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
el: Ένα θέμα του φόρουμ (καθώς και όλα τα σχόλιά του) μπορούν να μετακινηθούν από φόρουμ σε φόρουμ επιλέγοντας ένα διαφορετικό φόρουμ από την σελίδα επεξεργασίας του θέματος του φόρουμ. Όταν μετακινείτε ένα θέμα, η επιλογή <em>Αφήστε σκιώδες αντίγραφο</em> δημιουργεί έναν σύνδεσμο από το αρχικό φόρουμ στην νέα τοποθεσία.

en: Locking and disabling comments
el: Κλείδωμα και απενεργοποίηση σχολίων

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
el: Η επιλογή του <em>Κλειστό</em> στις <em>Ρυθμίσεις σχολίων</em> κατά την επεξεργασία μιας συζήτησης στο φόρουμ θα κλειδώσει (θα αποτρέπει τη δημιουργία νέων σχολίων) το θέμα. Η επιλογή του <em>Κρυφό</em> στις <em>Ρυθμίσεις σχολίων</em> κατά την επεξεργασία μιας συζήτησης στο φόρουμ θα κρύψει όλα τα υπάρχοντα σχόλια στο θέμα και θα αποτρέψει τη δημιουργία νέων.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
el: Τα φόρουμ περιέχουν θέματα συζήτησης. Χρησιμοποιήστε φακέλους για να ομαδοποιήσετε φόρουμ που σχετίζονται.

en: Use containers to group related forums.
el: Χρησιμοποιήστε φακέλους για να ομαδοποιήσετε φόρουμ που σχετίζονται.

en: A forum holds related forum topics.
el: Ένα φόρουμ περιέχει σχετιζόμενα θέματα συζητήσεων.

en: Add new @node_type
el: Πρόσθεσε νέο @node_type

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
el: Το αντικείμενο %forum είναι φάκελος και όχι φόρουμ. Μπορείτε να επιλέξετε ένα από τα φόρουμ παρακάτω.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
el: Ένα <em>θέμα συζήτησης</em> ξεκινά μια νέα συζήτηση με τη μορφή νημάτων μέσα σε ένα φόρουμ.

en: Control forum hierarchy settings.
el: Έλεγχος ρυθμίσεων της ιεραρχίας του φόρουμ.

en: Forum navigation vocabulary
el: Λεξιλόγιο πλοήγησης φόρουμ

en: Provides discussion forums.
el: Παρέχει φόρουμ συζητήσεων.

en: Hot topic, new comments
el: Καυτό θέμα, νέα μηνύματα

en: Hot topic
el: Καυτό θέμα

en: Normal topic
el: Κανονικό θέμα

en: Closed topic
el: Κλειδωμένο θέμα

en: The content title.
el: Ο τίτλος του περιεχομένου.

en: The date the content was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύτηκε το περιεχόμενο.

en: Has taxonomy term ID
el: Έχει μοναδικό αναγνωριστικό όρου ταξινόμησης

en: Block count
el: Πλήθος μπλοκ

en: Lists (Views)
el: Λίστες (Views)

en: Log in to post new content in the forum.
el: Εισέλθετε στο σύστημα για να δημοσιεύσετε νέο περιεχόμενο στο φόρουμ.

en: By @author @time ago
el: Από @author πριν @time

en: Default comment field
el: Προεπιλεγμένο πεδίο σχολίου
