Forum (1.0.5) - en to jv translation catalogue (77 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Replies
jv: Balesan

en: List
jv: Daftar

en: Edit
jv: Sunting

en: Parent
jv: Induk

en: Add container
jv: Tambah kontainer

en: Settings
jv: Sétingan

en: edit container
jv: sunting kontainer

en: General discussion
jv: Diskusi umum

en: edit forum
jv: sunting forum

en: Forum name
jv: Jeneng forum

en: Add forum
jv: Tambah forum

en: Last post
jv: Kiriman terakhir

en: Last reply
jv: Balesan terakhir

en: Topics
jv: Topik-topik

en: Topic
jv: Topik

en: Posts
jv: Kiriman

en: Forums
jv: Forum

en: No forums defined
jv: Ora ānā forum sing digawé

en: This topic has been moved
jv: Topik iki uwis dipindhah

en: New comments
jv: Komèntar anyar

en: Sticky
jv: Pucuk

en: Date - newest first
jv: Tanggal - sing paling anyar pertama

en: Date - oldest first
jv: Tanggal - sing paling lawas terakhir

en: Edit container
jv: Sunting kontainer

en: Hot topic threshold
jv: Wates topik gayeng

en: Topics per page
jv: Topik per kācā

en: Posts - most active first
jv: Kiriman - paling aktif di dhisiknā

en: Posts - least active first
jv: Kiriman - paling ora aktif didhisikna

en: New forum topics
jv: Forum topik anyar

en: More help
jv: Bantual selengkapé

en: Number of topics
jv: Jumlah topik

en: Active forum topics
jv: Forum topik aktif

en: Read the latest forum topics.
jv: Maca topik forum terakhir.

en: Edit forum
jv: Sunting forum

en: Default order
jv: Préntah gawan

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
jv: Iki vokabulari kanggo ndisain forum. Sakpérangan opsi vokabulari normal iki uwis dibuwang.

en: Leave shadow copy
jv: Tinggalna salinan bayangan

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
jv: Yén Sampéyan mindhah topik iki, Sampéyan bisa ninggalaké pranala nang forum lawas marang forum anyar.

en: Container name
jv: Jeneng Kontainer

en: forum container
jv: kontainer forum

en: Created new @type %term.
jv: Gawé @type anyar %term.

en: The @type %term has been updated.
jv: @type %term iki uwis dianyari.

en: About
jv: Ngenani

en: New posts
jv: Kiriman anyar

en: Comment count
jv: Jumlah komèntar

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
jv: Ringkes nanging jenenge mangfangat kanggo kumpulan topik diskusi iki.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
jv: Katrangan lan pitudhuh kanggo diskusi sakjroning forum.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
jv: Ringkes nanging jenenge mangfangat kanggo kumpulan iki sing gegayutan karo forum.

en: Default number of forum topics displayed per page.
jv: Gunggunge topik forum gawan sing ditampilaké nang kācā laman.

en: Default display order for topics.
jv: Urutan tampilan gawan kanggo topik.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
jv: Kontainer bisané nempati panggonan tingkatan paling pucuk (root), nanging bisa uga manggon nang sakjroning kontainer utāwā forum liyané.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
jv: Forum biasané manggon nang tingkatan dhuwur (root), utāwā nang njerone kontainer utāwā forum liyané.

en: Forum topic
jv: Topik forum

en: You are not allowed to post new content in the forum.
jv: Sampéyan ora oléh ngirim kontèn anyar nang forum.

en: No new posts
jv: Ora ānā kiriman anyar

en: Sticky topic
jv: Topic pucuk

en: Administer forums
jv: Ngelola forum

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
jv: Jumlah balesan topik kudu oleh nduwéni "gayeng".

en: Starting a discussion
jv: Miwiti diskusi

en: Moving forum topics
jv: Mindhahna topik forum

en: Locking and disabling comments
jv: Ngunci lan mateni komèntar

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
jv: Milih <em>Tutup</em> ngisore <em>setélan Komèntar</em> nalikā nyunting topik forum arep ngunci (njaga sākā komèntar anyar) guneman. Milih <em>Umpetna</em> ngisore <em>stelan Komèntar</em> nalikā nyunting topik forum arep ngumpetna kabèh komèntar nang guneman, lan njagani salah sijine.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
jv: Forum isine topik forum. Gunaknā kontainer kanggo ngumpulaké forum-forum sing gegayutan.

en: Use containers to group related forums.
jv: Gunaknā kontainer kanggo ngumpulaké forum-forum sing gegayutan.

en: A forum holds related forum topics.
jv: Forum ngrangkuli topik-topik forum sing gegayutan.

en: Add new @node_type
jv: Tambah @node_type anyar

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
jv: <em>Topik forum</em> kanggo nggawé  guneman diskusi anyar nang njero forum.

en: Control forum hierarchy settings.
jv: Ngatur setélan silsilah forum.

en: Forum navigation vocabulary
jv: Navigasi vokabulari forum

en: Provides discussion forums.
jv: Nyediaknā forum diskusi.

en: Hot topic, new comments
jv: Topik gayeng, komèntar anyar

en: Hot topic
jv: Topik gayeng

en: Normal topic
jv: Topik biasa

en: Closed topic
jv: Topik ditutup
