Forum (1.0.5) - en to ms translation catalogue (82 entries)

en: Home
ms: Laman depan

en: Title
ms: Tajuk

en: Delete
ms: Padam

en: Replies
ms: Balasan

en: List
ms: Senarai

en: Edit
ms: Sunting

en: root
ms: pangkal

en: Parent
ms: Induk

en: Add container
ms: Tambah kontena

en: Settings
ms: Pengesetan

en: edit container
ms: sunting kontena

en: General discussion
ms: Perbincangan umum

en: edit forum
ms: sunting forum

en: Forum name
ms: Nama forum

en: Add forum
ms: Tambah forum

en: Node
ms: Nod

en: Last post
ms: Pos terakhir

en: Term
ms: Istilah

en: Last reply
ms: Balasan terakhir

en: Topics
ms: Topik-topik

en: Topic
ms: Topik

en: Posts
ms: Pos-pos

en: Forums
ms: Forum-forum

en: No forums defined
ms: Tiada forum ditakrifkan.

en: This topic has been moved
ms: Topik ini telah dipindahkan.

en: New comments
ms: Komen-komen baharu

en: Date - newest first
ms: Tarikh - terbaru dahulu

en: Date - oldest first
ms: Tarikh - terlama dahulu

en: Edit container
ms: Sunting kontena

en: Hot topic threshold
ms: Ambang topik hangat

en: Topics per page
ms: Topik-topik dalam satu halaman

en: Posts - most active first
ms: Terbitan - paling aktif dulu

en: Posts - least active first
ms: Terbitan - paling tidak aktif dahulu

en: New forum topics
ms: Topik forum yang baru

en: More help
ms: Bantuan seterusnya

en: Number of topics
ms: Nombor paparan topik-topik

en: Active forum topics
ms: Topik forum yang aktif

en: Read the latest forum topics.
ms: Baca topik terkini.

en: Edit forum
ms: Sunting forum

en: Default order
ms: Urutan lalai

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
ms: Ini merupakan perbendaharaan kata perbincangan yang telah diberikan. Beberapa opsyen perbendaharaan kata yang lumrah telah dibuang.

en: Leave shadow copy
ms: Biarkan salinan bayangan seperti sedia ada.

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
ms: Jika anda ingin alih topik ini, anda boleh tinggalkan satu pautani dari  forum lama ke forum baru.

en: Container name
ms: Name kontena

en: forum container
ms: kontena forum

en: Created new @type %term.
ms: @type %term telah dicipta.

en: The @type %term has been updated.
ms: @type %term telah dikemaskinikan.

en: About
ms: Perihal

en: New posts
ms: Pos-pos baharu

en: Uses
ms: Penggunaan

en: Comment count
ms: Bilangan komen

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
ms: Nama yang pendek tetapi bermakna untuk koleksi perbincangan berurutan ini.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
ms: Deskripsi dan garis panduan untuk perbincangan dalam forum ini.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
ms: Nama pendek tetapi bermakna untuk koleksi forum-forum yang berkaitan ini.

en: Default number of forum topics displayed per page.
ms: Bilangan lalai topik forum yang dipamerkan per halaman.

en: Default display order for topics.
ms: Urutan paparan lalai untuk topik-topik.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
ms: Penyimpan-penyimpan biasanya diletakkan pada aras atas (root), dan boleh juga diletakkan dalam penyimpan atau forum yang lain.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
ms: Forum-forum boleh be diletakkan pada aras atas (root), atau dalam penyimpan yang lain, atau dalam forum.

en: Forum topic
ms: Topik forum

en: You are not allowed to post new content in the forum.
ms: Anda tidak dibenarkan mengepos kandungan baharu dalam forum.

en: No new posts
ms: Tiada pos baharu

en: Sticky topic
ms: Topik lekit

en: Administer forums
ms: Tadbirkan forum-forum

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
ms: Bilangan balasan sesuatu topik mesti ada untuk dianggap "panas".

en: Starting a discussion
ms: Memulakan perbincangan

en: Moving forum topics
ms: Memindahkan topik-topik forum

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
ms: Satu topik forum (bersama kesemua komennya) boleh dipindah-pindah dari satu forum ke satu forum dengan memilih forum yang lain pada masa mengedit topik forum. Apabila memindah satu topik forum dari satu forum ke forum yang lain, opsyen <em>Tinggalkan salinan bayangan</em> akan menciptakan satu pautan dalam forum asal yang dihalakan ke lokasi yang baharu.

en: Locking and disabling comments
ms: Mengunci dan menyahboleh komen-komen

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
ms: Memilih <em>Tertutup</em> di bawah <em>Pengesetan komen</em> semasa mengedit satu Topik forum akan menguncikan (mengelakkan komen-komen baharu) berada dalam urutan perbincangan. Memilih <em>Terselindung</em> di bawah <em>Pengesetan komen</em> semasa mengedit satu topik forum akan menyembunyikan semua komen sedia ada pada urutan perbincangan, dan seterusnya mengelakkan terbitan komen baharu.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
ms: Forum-forum mengandungi topik-topik forum. Gunakan penyimpan-penyimpan untuk mengelompokkan forum-forum berkaitan.

en: Use containers to group related forums.
ms: Gunakan penyimpan-penyimpan untuk mengelompokkan forum-forum berkaitan.

en: A forum holds related forum topics.
ms: Satu forum memuatkan topik-topik forum yang berkaitan.

en: Add new @node_type
ms: Tambahkan @node_type baharu

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
ms: Item %forum ialah satu penyimpan forum, bukan satu forum. Pilihkan satu daripada forum-forum di bawah.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
ms: Satu <em>topik forum</em> akan memulakan urutan perbincangan yang baharu dalam forum.

en: Control forum hierarchy settings.
ms: Pengesetan hierarki kawalan forum.

en: Forum navigation vocabulary
ms: Kosa kata forum navigasi

en: Provides discussion forums.
ms: Menyediakan forum-forum perbincangan.

en: Hot topic, new comments
ms: Topik panas, komen-komen baharu

en: Hot topic
ms: Topik panas

en: Normal topic
ms: Topik biasa

en: Closed topic
ms: Topik telah ditutup
