Forum (1.0.2) - en to he translation catalogue (89 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Replies
he: תגובות

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: On
he: פעיל

en: Edit
he: עריכה

en: root
he: שורש

en: Parent
he: אב

en: Add container
he: הוספת מיכל

en: Settings
he: הגדרות

en: edit container
he: עדכן תיקיה

en: General discussion
he: דיון כללי

en: edit forum
he: עדכון קבוצת דיון

en: Forum name
he: שם קבוצת הדיון

en: forum
he: קבוצת דיון

en: Add forum
he: הוספת פורום

en: n/a
he: -ללא-

en: Node
he: פריט תוכן

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Off
he: כבוי

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Term
he: סיווג

en: Last reply
he: מענה אחרון

en: Forum
he: פורום

en: Goal
he: יעד

en: Uncategorized
he: לא משוייך לקטגוריה

en: Topics
he: נושאים

en: Topic
he: נושא

en: Posts
he: הודעות

en: Forums
he: פורומים

en: No forums defined
he: לא הוגדרו קבוצות דיון

en: This topic has been moved
he: הנושא הועבר

en: New comments
he: תגובות חדשות

en: Sticky
he: דביק

en: Date - newest first
he: תאריך - חדש תחילה

en: Date - oldest first
he: תאריך - ישן תחילה

en: Edit container
he: עריכת מיכל

en: Hot topic threshold
he: סף נושא חם

en: Topics per page
he: נושאים לעמוד

en: Posts - most active first
he: הודעות - נושאים פעילים תחילה

en: Posts - least active first
he: הודעות - נושאים פחות פעילים תחילה

en: New forum topics
he: חדש בקבוצות הדיון

en: More help
he: עזרה נוספת

en: Number of topics
he: מספר הנושאים

en: Active forum topics
he: חדש בקבוצות הדיון

en: Read the latest forum topics.
he: קריאת הנושאים האחרונים בפורום.

en: Edit forum
he: עריכת פורום

en: Default order
he: סדר ברירת מחדל

en: Leave shadow copy
he: השאר העתק צל

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
he: אם נושא זה מועבר לקבוצת דיון אחרת, סימון אפשרות זו מאפשר לשמור קישור מהנושא בקבוצת הדיון הישנה אל קבוצת הדיון החדשה.

en: Container name
he: שם המיכל

en: forum container
he: מיכל לפורומים

en: Created new @type %term.
he: נוצר @type %term חדש.

en: The @type %term has been updated.
he: ה-@type %term עודכן.

en: About
he: אודות

en: Not sticky
he: לא דביק

en: New posts
he: פוסטים חדשים

en: Steps
he: צעדים

en: Properties
he: מאפיינים

en: Uses
he: שימושים

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: Last comment time
he: זמן התגובה האחרונה

en: Date and time of when the last comment was posted.
he: התאריך והשעה בהן התגובה האחרונה פורסמה.

en: Comment count
he: מספר התגובות

en: The number of comments a node has.
he: מספר התגובות של פריט תוכן.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
he: שם קצר אך בעל משמעות לאוסף זה של דיונים משורשרים.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
he: תיאור והנחיות לדיונים בפורום זה.

en: Default number of forum topics displayed per page.
he: מספר ברירת מחדל של נושאי פורום המוצגים בדף.

en: Default display order for topics.
he: ברירת מחדל לסדר תצוגה לנושאים.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
he: מיכלים ממוקמים בדרך כלל ברמה העליונה (שורש), אך ניתן למקמם גם בתוך מיכל אחר או בתוך פורום.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
he: ניתן למקם פורומים ברמה העליונה (שורש) או בתוך ספרייה או פורום אחרים.

en: Forum topic
he: נושא בפורום

en: You are not allowed to post new content in the forum.
he: אסור לך לפרסם תוכן חדש בפורום.

en: No new posts
he: אין פרסומים חדשים

en: Sticky topic
he: נושא נעוץ

en: Administer forums
he: ניהול פורומים

en: Starting a discussion
he: תחילת דיון

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
he: פורומים מכילים את ההודעות שנשלחו בהם. השתמשו במיכלים כדי לקבץ פורומים קשורים.

en: Use containers to group related forums.
he: השתמשו במיכלים כדי לקבץ פורומים קשורים.

en: Add new @node_type
he: יצירת @node_type

en: Provides discussion forums.
he: מאפשר פורומים.

en: Hot topic
he: נושא חם

en: Normal topic
he: נושא רגיל

en: Closed topic
he: נושא סגור

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את הפורום %label?

en: Updated @type %term.
he: עודכן @type %term.

en: By @author @time ago
he: ע"י @author לפני @time
