Forum (1.0.1) - en to hu translation catalogue (152 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Replies
hu: Válaszok

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: On
hu: Be

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: root
hu: gyökér

en: Parent
hu: Szülő

en: Add container
hu: Tároló hozzáadása

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit container
hu: tároló szerkesztése

en: Core
hu: Alaprendszer

en: General discussion
hu: Általános vita

en: edit forum
hu: fórum szerkesztése

en: Forum name
hu: Fórumnév

en: forum
hu: fórum

en: Add forum
hu: Fórum hozzáadása

en: n/a
hu: n. a.

en: Node
hu: Tartalom

en: Last post
hu: Utolsó bejegyzés

en: Off
hu: Ki

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Term
hu: Kifejezés

en: Last reply
hu: Utolsó válasz

en: Forum
hu: Fórum

en: Goal
hu: Célkitűzés

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: Topics
hu: Témák

en: Topic
hu: Témakör

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: Forums
hu: Fórumok

en: No forums defined
hu: Egy fórum sincs definiálva

en: This topic has been moved
hu: A fórumtéma mozgatása megtörtént

en: New comments
hu: Új hozzászólások

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Date - newest first
hu: Dátum - újabbak elöl

en: Date - oldest first
hu: Dátum - régebbiek elöl

en: Edit container
hu: Tároló szerkesztése

en: Hot topic threshold
hu: Aktív fórumtémák küszöbértéke

en: Topics per page
hu: A fórumtémák száma egy oldalon

en: Posts - most active first
hu: A legaktívabbak felül

en: Posts - least active first
hu: A legkevésbé aktívak felül

en: New forum topics
hu: Új fórumtémák

en: More help
hu: További segítség

en: Number of topics
hu: A megjelenített fórumtémák száma

en: Active forum topics
hu: Aktív fórumtémák

en: Read the latest forum topics.
hu: A legfrissebb fórumtémák olvasása.

en: Edit forum
hu: Fórum szerkesztése

en: Default order
hu: Alapértelmezés szerinti sorrend

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
hu: Ez a szótár kifejezetten fórumok számára van fenntartva. Néhány szótáraknál adott beállítási lehetőség itt nem változtatható meg.

en: Leave shadow copy
hu: Árnyékmásolat megtartása

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
hu: A fórumtéma áthelyezését követően a régi fórumban marad egy hivatkozás, amely a téma új helyére mutat.

en: Container name
hu: Csoport neve

en: forum container
hu: fórumcsoport

en: Created new @type %term.
hu: Az új „%term” @type létrejött.

en: The @type %term has been updated.
hu: „%term” @type frissítve lett.

en: About
hu: Leírás

en: Not sticky
hu: Nem kiemelt

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: New posts
hu: Új tartalmak

en: Steps
hu: Lépések

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Uses
hu: Használat

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Last comment time
hu: Utolsó hozzászólás ideje

en: Date and time of when the last comment was posted.
hu: Az utolsó hozzászólás beküldésének dátuma és ideje.

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: The number of comments a node has.
hu: A tartalom hozzászólásainak száma.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
hu: A fórum neve a kapcsolódó eszmecserék azonosítására szolgál.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
hu: Leírás és útmutató a fórumon zajló eszmecseréhez.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
hu: A csoport neve az összetartozó fórumok azonosítására szolgál.

en: Default number of forum topics displayed per page.
hu: Az oldalanként megjelenített fórumtémák alapértelmezés szerinti száma.

en: Default display order for topics.
hu: A fórumtémák alapértelmezés szerinti sorrendje.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
hu: A csoportok megjelenhetnek a struktúra legfelső szintjén (a gyökérben), de egymásba is ágyazhatóak, sőt fórumokba is kerülhetnek csoportok.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
hu: Fórumok megjelenhetnek a struktúra legfelső szintjén (a gyökérben), de csoport, vagy akár önálló fórum alá is rendelhetőek.

en: Forum topic
hu: Fórumtéma

en: You are not allowed to post new content in the forum.
hu: Nincs megfelelő jogosultság új tartalom beküldéséhez a fórumba.

en: No new posts
hu: Nincs új bejegyzés

en: Sticky topic
hu: Kiemelt téma

en: Administer forums
hu: Fórumok adminisztrációja

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
hu: Ennyi hozzászólás után kapja meg egy-egy fórumtéma az „aktív” jelzést.

en: Starting a discussion
hu: Eszmecsere indítása

en: Moving forum topics
hu: Fórumtémák átmozgatása

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
hu: Egy fórumtéma (a hozzá kapcsolódó hozzászólásokkal együtt) áthelyezhető egy másik csoportba a fórumtéma szerkesztési űrlapján. Fórumtéma áthelyezése esetén az <em>Árnyékmásolat megtartása</em> lehetőség kiválasztásával a téma régi helyén létrehozható egy hivatkozás, amely az új helyre mutat.

en: Locking and disabling comments
hu: A hozzászólások zárolása és tiltása

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
hu: A <em>Hozzászólás-beküldési beállítások</em> űrlapon található <em>Lezárt</em> lehetőség választása esetén a továbbiakban már nem lehet hozzászólást küldeni. A <em>Hozzászólás-beküldési beállítások</em> űrlapon található <em>Rejtett</em> lehetőség választása esetén az eddig beérkezett hozzászólások nem jelennek meg, és újakat sem lehet beküldeni.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
hu: A fórumok témákat tartalmaznak. A fórumok csoportosítása fórumcsoportokkal lehetséges.

en: Use containers to group related forums.
hu: Fórumcsoportok használata a fórumok csoportosításához.

en: A forum holds related forum topics.
hu: Egy fórum összetartozó témákat tartalmaz.

en: Add new @node_type
hu: Új @node_type hozzáadása

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
hu: %forum fórumcsoport és nem fórum. Valamelyik alatta lévő fórumot kell kiválasztani.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
hu: A <em>fórumtéma</em> egy fórumban megjelenő eszmecsere kezdő bejegyzése.

en: Control forum hierarchy settings.
hu: A fórum felépítésének beállításai.

en: Forum navigation vocabulary
hu: Fórum navigációs szótára

en: Provides discussion forums.
hu: Fórumokat ad eszmecserékhez.

en: Forum settings
hu: Fórumbeállítások

en: Hot topic, new comments
hu: Aktív téma új bejegyzésekkel

en: Hot topic
hu: Aktív téma

en: Normal topic
hu: Általános téma

en: Closed topic
hu: Lezárt téma

en: The content title.
hu: A tartalom címe.

en: The date the content was posted.
hu: A dátum, mikor a tartalom be lett küldve.

en: Whether or not the content is sticky.
hu: A tartalom kiemelt-e.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
hu: A tartalom kiemelt-e. A kiemelt tartalmak elsőkénti listázásához csökkenőre kell állítani.

en: Has taxonomy term ID
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
hu: Tartalom megjelenítése, ha rendelkezik a kiválasztott taxonómiakifejezésekkel.

en: Has taxonomy term
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés

en: Block count
hu: Blokkok száma

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
hu: %label fórum biztosan törölhető?

en: Forum content
hu: Fórumtartalom

en: The content ID of the forum index entry.
hu: A fórum index bejegyzés tartalomazonosítója.

en: 1 new post<span class="visually-hidden"> in forum %title</span> | @count new posts<span class="visually-hidden"> in forum %title</span>
hu[0]: 1 új hozzászólás<span class="visually-hidden"> %title fórumban</span>
hu[1]: @count új hozzászólás<span class="visually-hidden"> %title fórumban</span>

en: 1 new post<span class="visually-hidden"> in topic %title</span> | @count new posts<span class="visually-hidden"> in topic %title</span>
hu[0]: 1 új hozzászólás<span class="visually-hidden"> %title témában</span>
hu[1]: @count új hozzászólás<span class="visually-hidden"> %title témában</span>

en: The forum %label and all sub-forums have been deleted.
hu: %label fórum és összes alfórumának törlése megtörtént.

en: forum: deleted %label and all its sub-forums.
hu: Fórum: %label  és minden alfóruma törölve lett.

en: Updated @type %term.
hu: @type %term frissítve.

en: Delete forum
hu: Fórum törlése

en: Lists (Views)
hu: Listák (Nézetek)

en: Click <em>Save</em>.
hu: Ide kattintva lehet <em>Menteni</em>.

en: Forum blocks
hu: Fórum blokkok

en: Active forum block
hu: Aktív fórum blokk

en: Active forum Count
hu: Aktív fórumok száma

en: New forum Count
hu: Új fórumok száma

en: Forum topics block
hu: Fórumtémák blokkja

en: Forum default topic order
hu: Fórumtémák alapértelmezett sorrendje

en: Forum vocabulary ID
hu: Fórum szótár azonosító

en: Active forum topics block
hu: Aktív fórumtémák blokk

en: New forum topics block
hu: Új fórumtémák blokk

en: Log in to post new content in the forum.
hu: A fórumba új tartalom beküldéséhez be kell jelentkezni.

[ctx: Validation]
en: Forum leaf
hu: Fórum ág

en: By @author @time ago
hu: @author által @time ideje

en: The Forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. In a forum, users post topics and threads in nested hierarchies, allowing discussions to be categorized and grouped.
hu: A <em>Forum</em> modul lehetővé teszi más üzenőfalakhoz hasonlóan műküdő fórumok létrehozását szálakkal követett eszmecserék számára. Egy fórumban a felhasználók a témákat és üzenetfolyamokat alá-fölé rendelt szerkezetben küldik be, ezzel lehetővé téve a csoportosított beszélgetést.

en: A forum is represented by a hierarchical structure, consisting of:
hu: Egy fórum hierarchikusan épül fel, a következőkből áll:

en: <em>Forums</em> (for example, <em>Recipes for cooking vegetables</em>)
hu: <em>Fórumok</em> (például <em>Receptek zöldségek elkészítéséhez</em>)

en: <em>Forum topics</em> submitted by users (for example, <em>How to cook potatoes</em>), which start discussions.
hu: Felhasználók által beküldött beszélgetésindító <em>fórumtémák</em> (például, <em>Hogyan készül a húsleves?</em>).

en: Threaded <em>comments</em> submitted by users (for example, <em>You wash the potatoes first and then...</em>).
hu: Felhasználók által beküldött, beágyazott <em>hozzászólások</em>. (Például: <em>Előbb mosd meg a krumplit, utána...</em>)

en: Optional <em>containers</em>, used to group similar forums. Forums can be placed inside containers, and vice versa.
hu: <em>Csoportok</em>, melyek a hasonló fórumtémák egyberendezésére használhatók. Visszafelé is működik, azaz  csoportok fórumtémákon belül is lehetnek.

en: Setting up the forum structure
hu: A fórum felépítésének beállítása

en: Navigating in the forum
hu: Navigáció a fórumban

en: To uninstall Forum, first delete all <em>Forum</em> content
hu: A <em>Forum</em> modul törléséhez előszőr az összes fórum típusú tartalmat törölni kell

en: To uninstall Forum, first delete all %vocabulary terms
hu: A fórum törléséhez először minden %vocabulary kifejezést törölni kell

en: Comment_forum
hu: Fórummegjegyzés

en: Default comment field
hu: Alapértelmezett hozzászólásmező

en: The Forum module adds and uses a content type called <em>Forum topic</em>. For background information on content types, see the <a href=":node_help">Node module help page</a>.
hu: A <em>Forum</em> modul egy <em>fórumtéma</em> nevű tartalomtípust hoz létre. A tartalomtípusokkal kapcsolatban további háttérinformáció a <a href=":node_help">Node</a> modul súgóoldalán található.

en: For more information, see the <a href=":forum">online documentation for the Forum module</a>.
hu: További tudnivaló a <em>Forum</em> modul <a href=":forum">online kézikönyvében</a> található.

en: Visit the <a href=":forums">Forums page</a> to set up containers and forums to hold your discussion topics.
hu: A <a href=":forums">Fórumok oldalán</a> keresztül lehet beállítani a fórumcsoportokat és fórumokat, amelyek a fórumtémákat tartalmazzák.

en: The <a href=":create-topic">Forum topic</a> link on the <a href=":content-add">Add content</a> page creates the first post of a new threaded discussion, or thread.
hu: A <a href=":content-add">Tartalom beküldése</a> oldalon a <a href=":create-topic">fórumtéma létrehozása</a> hivatkozáson keresztül beküldött bejegyzés lesz a szál első eleme.

en: Adjust the display of your forum topics. Organize the forums on the <a href=":forum-structure">forum structure page</a>.
hu: A fórumtémák megjelenítésének szabályozása. A fórum elrendezés megszervezése a <a href=":forum-structure">fórum szerkezet oldalon</a> lehetséges.

en: To uninstall Forum, first delete all <a href=":url">%vocabulary</a> terms
hu: A fórum törléséhez először minden <a href=":url">%vocabulary</a> kifejezést törölni kell

en: No containers or forums available. <a href=":container">Add container</a> or <a href=":forum">Add forum</a>.
hu: Nincs elérhető fórumcsoport vagy fórum. <a href=":container">Fórumcsoport létrehozása</a> vagy <a href=":forum">fórum létrehozása</a>.
