Forum Access (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Access control
pt: Controle de acesso

en: Priority
pt: Prioridade

en: Roles
pt: Papéis

en: Grant view
pt: Ver concessão

en: Grant update
pt: Atualizar concessão

en: Grant delete
pt: Remover concessão

en: administer forums
pt: administrar fóruns

en: About
pt: Sobre

en: The term ID.
pt: O ID do termo.
