Forum Access (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Access control
ja: アクセスコントロール

en: Priority
ja: 優先度

en: Roles
ja: 役割

en: administer forums
ja: フォーラムの管理

en: About
ja: アバウト

en: Note that users need
ja: 注意: ユーザに必要 -

en: bypass node access
ja: ノード アクセスをバイパス

en: The term ID.
ja: タームID。
