Forum Notifications Subscription (1.0.3) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Type
de: Typ

en: Subject
de: Betreff

en: Email settings
de: E-Mail-Einstellungen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Created
de: Erstellt

en: Global settings
de: Globale Einstellungen

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Frequency
de: Häufigkeit

en: Notifications
de: Benachrichtigungen

en: Changed
de: Geändert

en: About
de: Über

en: frequency
de: Frequenz

en: Comment message
de: Nachricht kommentieren

en: Post message
de: Nachricht senden

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Visit the <a href=":project_link">Project page</a> on Drupal.org for more information.
de: Besuchen Sie die <a href=":project_link">Projektseite</a> auf Drupal.org für weitere Informationen.
