Forward (8.x-2.0-rc2) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Personal message
fa: پیام شخصی

en: page
fa: صفحه

en: Reset
fa: بازنشانی

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Icon and text
fa: متن و شمایل

en: Path
fa: مسیر

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: User
fa: کاربر

en: Forward
fa: باز ارسال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Your name
fa: نام شما

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Filter
fa: فیلتر

en: Desc
fa: نزولی

en: Send to
fa: ارسال به

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Allowed HTML tags
fa: برچسب‌های مجاز HTML

en: Style
fa: سبک

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Apply
fa: تایید

en: From address
fa: آدرس فرستنده

en: Path to custom logo
fa: مسیر آرم سفارشی

en: Offset
fa: جابجایی

en: Text only
fa: فقط متن

en: Icon only
fa: فقط شمایل

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Send Message
fa: ارسال پیام

en: Path to custom icon
fa: مسیر نماد سفارشی

en: Your email address
fa: آدرس پست الکتونیکی شما

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Forward this page to a friend
fa: ارسال به دوستان

en: Interface
fa: رابط

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: View modes
fa: حالت‌های نمایش
