Forward (8.x-2.3-rc2) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Personal message
ar: رسالة شخصية

en: page
ar: صفحة

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Path
ar: المسار

en: Teaser
ar: موجز

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: User
ar: المستخدم

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Your name
ar: اسمك

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Filter
ar: انتقاء

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Desc
ar: تنازلي

en: Send to
ar: ارسل إلى

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Allowed HTML tags
ar: وسوم إتش.تي.إم.إل المسموح بها

en: Style
ar: نمط

en: Link style
ar: طرز الرابط

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Apply
ar: تطبيق

en: From address
ar: من العنوان

en: Path to custom logo
ar: مسار الشعار الطيع

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Text only
ar: النص فقط

en: About
ar: حول

en: Select the visual style of the link.
ar: اختَر الطرز المرئي للرابط

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Path to custom icon
ar: مسار الأيقونة المخصصة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Interface
ar: الواجهة

en: Confirmation message
ar: رسالة التأكيد

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات
