Fast Permissions Administration (3.0.0) - en to bo translation catalogue (6 entries)

en: Administration
bo: དོ་དམ

en: Permission
bo: སྤྱོད་དབང

en: Show descriptions
bo: གསལ་བཤད་འཆར་བ

en: Hide descriptions
bo: གསལ་བཤད་སྦས་པ

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
bo: ཡིག་ཆ་%configuration-file་ནང་གི་memory_limit ཞེས་པ་བསྒྱུར་ནས་ནང་གསོག་ཚོད་འཛིན་མཐོ་རུ་གཏོང་བ་དང་། དེ་ནས་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ཞབས་ཞ་བ་འགོ་བསྐྱར་འཛུགས་བྱེད་དགོས༼ཡང་ན་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་དོ་དམ་པ་དང་དྲ་གནས་མཁོ་འདོན་མཁན་ལ་འབྲེལ་བ་བྱོས༽

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
bo: སྤྱོད་དབང་འདི་ཆོག་མཆན་ཐོབ་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་འགན་ནུས་ནས་རྒྱུད་འཛིན་བྱས་པ་རེད།
