Fast Permissions Administration (3.0.0) - en to cs translation catalogue (8 entries)

en: Administration
cs: Administrace

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Show descriptions
cs: Zobrazit popisy

en: Hide descriptions
cs: Schovat popisy

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
cs: Zvyšte memory limit změnou parametru memory_limit v souboru %configuration-file a poté restartujte Váš webový server (nebo kontaktujte  administrátora systému či poskytovatele webhostingu).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
cs: Práva byla zděděna z ověřené uživatelské role.

en: All modules
cs: Všechny moduly

en: Checked
cs: Zaškrtnuto
