Fast Permissions Administration (3.0.0) - en to et translation catalogue (7 entries)

en: Administration
et: Haldus

en: Permission
et: Õigus

en: Show descriptions
et: Näita kirjeldusi

en: Hide descriptions
et: Peida kirjeldused

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
et: Suurenda mälupiirangut muutes memory_limit parameetrit failis %configuration-file ning taaskäivita pärast seda oma veebiserver (või võta ühendust oma süsteemi administraatori või teenusepakkujaga).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
et: See õigus tuleneb sisseloginud kasutaja rollist.

en: Checked
et: Kontrollitud
