Fast Permissions Administration (8.x-2.0-beta1) - en to hr translation catalogue (6 entries)

en: Administration
hr: Administracija

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Show descriptions
hr: Prikaži opise

en: Hide descriptions
hr: Sakrij opise

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
hr: Povećajte memorijsko ograničenje tako što ćete promijeniti memory_limit parametar u datoteci %configuration-file i onda ponovo pokrenite vaš web server (ili kontaktirajte administratora Vašeg sustava administratora ili pružatelja usluge za pomoć).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
hr: Ovo dopuštenje je naslijeđeno iz korisničke uloge.
