Fast Permissions Administration (8.x-2.0-beta1) - en to jv translation catalogue (6 entries)

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Show descriptions
jv: Tampilna katrangané

en: Hide descriptions
jv: Umpetna katrangané

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
jv: Tambahānā wates memori kanthi nyunting parameter memory_limit nang berkas %configuration-file lan restart server web smpeyan (utāwā kandhani admin sistim Sampéyan utāwā penyedia hosting kanggo mbantu nulungi).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
jv: Kawenangan iki turunan sākā parāgā panganggo kedaftar.
