Fragments (2.1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توضیحات

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: author
fa: نویسنده

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: نسخه‌های %title

en: Revision
fa: نسخه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Revision of %title from %date
fa: نسخه %title از %date

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به نسخه %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نسخه‌ها را از %revision-date حذف کنید؟

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت نسخه از %date.

en: Master
fa: مدیر
