Fragments (2.1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Published
uk: Опубліковано

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authoring information
uk: Відомості про автора

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: author
uk: автор

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Not published
uk: Не опубліковано

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Apply
uk: Застосувати

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Fragment
uk: Фрагмент

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Master
uk: Головне

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах
