FreeAgent API (1.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (86 entries)

en: user
es: usuario

en: Status
es: Estado

en: Description
es: Descripción

en: Comments
es: Comentarios

en: Currency
es: Moneda

en: project
es: proyecto

en: Projects
es: Proyectos

en: Project
es: Proyecto

en: Categories
es: Categorías

en: Date
es: Fecha

en: Reset
es: Restablecer

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Country
es: País

en: Category
es: Categoría

en: Name
es: Nombre

en: category
es: categoría

en: Open
es: Abierta

en: Region
es: Región

en: Updated
es: Actualizado

en: Keywords
es: Palabras clave

en: Last month
es: El mes pasado

en: task
es: tarea

en: Attachment
es: Adjunto

en: User
es: Usuario

en: Email
es: Correo electrónico

en: Created
es: Creado

en: All
es: Todo(s)

en: Year
es: Año

en: Page
es: Página

en: Contacts
es: Contactos

en: Custom
es: Personalizado

en: Comment
es: Comentario

en: Locale
es: Regionalización

en: Month
es: Mes

en: Invoices
es: Facturas

en: Outstanding
es: Destacados

en: Day
es: Día

en: Table
es: Tabla

en: May
es: Mayo

en: Role
es: Rol

en: First name
es: Nombre

en: Last name
es: Apellidos

en: Users
es: Usuarios

en: Task
es: Tarea

en: Phone number
es: Número de teléfono

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Created date
es: Fecha de creación

en: Full name
es: Nombre completo

en: Paid
es: Pagado

en: Jan
es: Ene

en: Apr
es: Abr

en: Aug
es: Ago

en: Dec
es: Dic

en: Hours
es: Horas

en: Reference
es: Referencia

en: Due date
es: Fecha de vencimiento

en: Town
es: Ciudad

en: Client
es: Cliente

en: Apply
es: Aplicar

en: Tasks
es: Tareas

en: Keyword
es: Clave

en: Offset
es: Desplazamiento

en: Web services
es: Servicios web

en: Expenses
es: Gastos

en: Billable
es: Facturable

en: This week
es: Esta semana

en: This month
es: Este mes

en: This year
es: Este año

en: Last week
es: la semana pasada

en: User id
es: Id de usuario

en: Current user
es: Usuario actual

en: Chart
es: Gráfico

en: - Any -
es: - Cualquiera -

en: contact
es: contacto

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: Organisation
es: Organización

en: « First
es: « Primero

en: Last »
es: Último »

en: Issue Date
es: Fecha del número

en: Select any filter and click on Apply to see results
es: Seleccione cualquier filtro y pulse Aplicar para ver los resultados

en: Data export
es: Exportación de datos

en: Master
es: Máster

en: Address line 1
es: Dirección línea 1

en: Address line 2
es: Dirección línea 2

en: Displaying @start - @end of @total
es: Mostrando @start - @end de @total
