FreeAgent API (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (83 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Status
ja: 状態

en: Description
ja: 説明

en: Comments
ja: コメント

en: Currency
ja: 通貨

en: project
ja: プロジェクト

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Project
ja: プロジェクト

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: Country
ja: 国

en: Category
ja: カテゴリー

en: Name
ja: 名前

en: category
ja: カテゴリー

en: Open
ja: オープン

en: Region
ja: リージョン

en: Updated
ja: 更新

en: Keywords
ja: キーワード

en: Last month
ja: 先月

en: Attachment
ja: 添付

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Year
ja: 年

en: Page
ja: ページ

en: Custom
ja: カスタム

en: Comment
ja: コメント

en: Locale
ja: ロケール

en: Month
ja: 月

en: Desc
ja: 降順

en: Day
ja: 日

en: Table
ja: テーブル

en: May
ja: 5月

en: Role
ja: 役割

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Users
ja: ユーザー

en: Task
ja: タスク

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Created date
ja: 作成日時

en: Full name
ja: フルネーム

en: Jan
ja: 1月

en: Feb
ja: 2月

en: Mar
ja: 3月

en: Apr
ja: 4月

en: Jun
ja: 6月

en: Jul
ja: 7月

en: Aug
ja: 8月

en: Sep
ja: 9月

en: Oct
ja: 10月

en: Nov
ja: 11月

en: Dec
ja: 12月

en: Hours
ja: 時

en: Reference
ja: 参照

en: Client
ja: クライアント

en: Apply
ja: 適用

en: Tasks
ja: タスク

en: Keyword
ja: キーワード

en: Offset
ja: オフセット

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: This week
ja: 今週

en: This month
ja: 今月

en: This year
ja: 今年

en: Last week
ja: ここ1週間

en: User id
ja: ユーザーID

en: Current user
ja: 現在のユーザー

en: Exchange rate
ja: 通貨交換レート

en: - Any -
ja: - すべて -

en: contact
ja: コンタクト

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Select any filter and click on Apply to see results
ja: フィルターを選択して適用をクリックし、結果を表示

en: Budget
ja: 予算

en: Data export
ja: データエクスポート

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示
