FreeAgent API (1.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (63 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Currency
hi: मुद्रा

en: project
hi: परियोजना

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Project
hi: परियोजना

en: Categories
hi: वर्ग

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Country
hi: देश

en: Category
hi: वर्ग

en: Name
hi: नाम

en: category
hi: विभाग

en: Open
hi: खुला

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: Last month
hi: पिछले महीने

en: Attachment
hi: संलग्नी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Year
hi: वर्ष

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Locale
hi: लोकेल

en: Month
hi: माह

en: Desc
hi: अवरोही

en: Invoices
hi: बिल

en: Day
hi: दिन

en: Table
hi: तालिका

en: May
hi: मई

en: Role
hi: भूमिका

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Task
hi: कार्य

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Jan
hi: जनवरी

en: Feb
hi: फ़रवरी

en: Mar
hi: मार्च

en: Apr
hi: अप्रैल

en: Jun
hi: जून

en: Jul
hi: जुलाई

en: Aug
hi: अगस्त

en: Sep
hi: सितंबर

en: Oct
hi: अक्टूबर

en: Nov
hi: नवंबर

en: Dec
hi: दिसम्बर

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Tasks
hi: कार्य

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: contact
hi: संपर्क

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
