FreeAgent API (1.0.0-alpha2) - en to jv translation catalogue (41 entries)

en: user
jv: panganggo

en: Description
jv: Katrangan

en: Comments
jv: Komèntar

en: Categories
jv: Kategori

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Country
jv: Negara

en: Category
jv: Kategori

en: Name
jv: Jeneng

en: category
jv: kategori

en: Open
jv: Dibuka

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: Attachment
jv: Sisipan

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Year
jv: Tahun

en: Page
jv: Kācā

en: Custom
jv: Kostum

en: Comment
jv: Komèntar

en: Locale
jv: Lokal

en: Month
jv: Wulan

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Day
jv: Dina

en: Table
jv: Tabel

en: May
jv: Mei

en: Role
jv: Parāgā

en: Users
jv: Panganggo

en: Aug
jv: Agu

en: Oct
jv: Okt

en: Nov
jv: Nop

en: Dec
jv: Des

en: Tasks
jv: Préntah

en: Web services
jv: Layanan web

en: Current user
jv: Panganggo saiki

en: - Any -
jv: - Sembarang -

en: contact
jv: kontak

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
