FreeAgent API (1.0.0-alpha4) - en to bn translation catalogue (35 entries)

en: user
bn: ব্যবহারকারী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Description
bn: বিবরণ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Date
bn: তারিখ

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Year
bn: বছর

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Month
bn: মাস

en: Day
bn: দিন

en: Table
bn: টেবিল

en: May
bn: মে

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Jan
bn: জান

en: Feb
bn: ফেব্রু

en: Mar
bn: মার্চ

en: Apr
bn: এপ্রি

en: Jun
bn: জুন

en: Jul
bn: জুলা

en: Aug
bn: আগ

en: Sep
bn: সেপ্টে

en: Oct
bn: অক্টো

en: Nov
bn: নভে

en: Dec
bn: ডিসে

en: Web services
bn: ওয়েব সার্ভিসসমূহ
