FreeAgent API (1.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (70 entries)

en: user
it: utente

en: Status
it: Stato

en: Description
it: Descrizione

en: Comments
it: Commenti

en: Currency
it: Valuta

en: Categories
it: Categorie

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Country
it: Paese

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: category
it: categoria

en: Open
it: Aperto

en: Region
it: Regione

en: Updated
it: Aggiornato

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Last month
it: Ultimo mese

en: Attachment
it: Allegato

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Year
it: Anno

en: Page
it: Pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Comment
it: Commento

en: Month
it: Mese

en: Desc
it: Disc

en: Day
it: Giorno

en: Table
it: Tabella

en: May
it: Mag

en: Role
it: Ruolo

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Users
it: Utenti

en: Phone number
it: Telefono

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: Full name
it: Nominativo

en: Jan
it: Gen

en: Jun
it: Giu

en: Jul
it: Lug

en: Aug
it: Ago

en: Sep
it: Set

en: Oct
it: Ott

en: Dec
it: Dic

en: Hours
it: Ore

en: Reference
it: Riferimento

en: Town
it: Località

en: Apply
it: Applica

en: Tasks
it: Operazioni

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Offset
it: Scostamento

en: Web services
it: Web service

en: This week
it: Questa settimana

en: This month
it: Questo mese

en: This year
it: Quest'anno

en: Last week
it: Ultima settimana

en: Current user
it: Utente corrente

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: contact
it: contatti

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Select any filter and click on Apply to see results
it: Seleziona qualsiasi filtro e clicca su Applica per visualizzare i risultati

en: Data export
it: Esportazione dati

en: Master
it: Principale

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total
