FreeAgent API (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (88 entries)

en: user
fr: utilisateur

en: Status
fr: État

en: Comments
fr: Commentaires

en: Currency
fr: Devise

en: project
fr: projet

en: Projects
fr: Projets

en: Project
fr: Projet

en: Categories
fr: Catégories

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Country
fr: Pays

en: Category
fr: Catégorie

en: Name
fr: Nom

en: category
fr: la catégorie

en: Open
fr: Ouvert

en: Region
fr: Région

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Last month
fr: Mois dernier

en: task
fr: Tâche

en: Attachment
fr: Élément joint

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Year
fr: Année

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Comment
fr: Commentaire

en: Locale
fr: Paramètre régional

en: Month
fr: Mois

en: Invoices
fr: Factures

en: Outstanding
fr: Exceptionnel

en: Day
fr: Jour

en: Table
fr: Tableau

en: May
fr: mai

en: Role
fr: Rôle

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Task
fr: Tâche

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Sort by
fr: Trier par

en: Created date
fr: Date de création

en: Full name
fr: Nom complet

en: Paid
fr: Payant

en: Jan
fr: jan

en: Feb
fr: fév

en: Apr
fr: avr

en: Jun
fr: juin

en: Jul
fr: Juil

en: Aug
fr: Aoû

en: Oct
fr: oct

en: Nov
fr: nov

en: Dec
fr: déc

en: Hours
fr: Heures

en: Reference
fr: Référence

en: Due date
fr: Date d'échéance

en: Overdue
fr: Arriérés

en: Town
fr: Village

en: Apply
fr: Appliquer

en: Tasks
fr: Tâches

en: Keyword
fr: Mot-clé

en: Offset
fr: Décalage

en: Web services
fr: Services Web

en: Expenses
fr: Depenses

en: Billable
fr: Facturable

en: This week
fr: Cette semaine

en: This month
fr: Ce mois

en: This year
fr: Cette année

en: Last week
fr: Semaine dernière

en: User id
fr: Identifiant de l'utilisateur

en: Current user
fr: Utilisateur courant

en: Chart
fr: Graphe

en: Exchange rate
fr: Taux de change

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Invoice Reference
fr: Référence de facture

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Issue Date
fr: Date de parution

en: Invoice id
fr: ID de facture

en: Select any filter and click on Apply to see results
fr: Sélectionner un filtre et cliquer sur Appliquer pour voir les résultats

en: Data export
fr: Exportation de données

en: Master
fr: Principal

en: Address line 1
fr: Ligne 1 de l'adresse

en: Address line 2
fr: Ligne 2 de l'adresse

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total
