FreeAgent API (1.0.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (68 entries)

en: user
ro: utilizator

en: Status
ro: Stare

en: Description
ro: Descriere

en: Comments
ro: Comentarii

en: Currency
ro: Monedă

en: Projects
ro: Proiecte

en: Project
ro: Proiect

en: Categories
ro: Categorii

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Country
ro: Țară

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: category
ro: categorie

en: Open
ro: Deschideți

en: Region
ro: Regiune

en: Updated
ro: Actualizat

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Last month
ro: Ultima lună

en: task
ro: sarcină

en: Attachment
ro: Anexă

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Year
ro: Anul

en: Page
ro: Pagina

en: Contacts
ro: Contacte

en: Custom
ro: Personalizat

en: Comment
ro: Comentariu

en: Month
ro: Lună

en: Desc
ro: Descendent

en: Invoices
ro: Facturi

en: Day
ro: Zi

en: Table
ro: Tabel

en: May
ro: Mai

en: Role
ro: Rol

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Users
ro: Utilizatori

en: Task
ro: Sarcină

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Full name
ro: Numele complet

en: Paid
ro: Plătit

en: Jan
ro: Ian

en: Jun
ro: Iunie

en: Jul
ro: Iul

en: Reference
ro: Referință

en: Apply
ro: Aplică

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Offset
ro: Decalaj

en: Web services
ro: Servicii web

en: Current user
ro: Utilizatorul curent

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Total hours
ro: Ore în total

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: Budget
ro: Buget

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total
