Friggeri CV (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Icon
pt: Ícone

en: View
pt: Mostrar

en: Picture
pt: Retrato

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Items
pt: Itens

en: Domain
pt: Domínio

en: Profile
pt: Perfil

en: Sections
pt: Secções

en: Profiles
pt: Perfis

en: Edit profile
pt: Editar perfil

en: Title color
pt: Cor do título

en: Additional information
pt: Informação adicional

en: Employer
pt: Empregador

en: Delete profile
pt: Eliminar perfil

en: Left column
pt: coluna à esquerda

en: (active tab)
pt: (separador ativo)

en: Weight for row @number
pt: Peso da linha @number

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: View profile
pt: Ver perfil

en: Created new profile %label
pt: Criar novo perfil %label

en: Title or position
pt: Título ou posição

en: Add experience
pt: Adicionar experiência

en: The info exceeds 255 characters.
pt: A informação ultrapassa os 255 caracteres.
