Frog (2.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: view
id: tampilan

en: Parents
id: Induk

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Last checked
id: Terakhir dicek

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total
