Frog (2.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Parents
it: Padri

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Authored by
it: Creato da

en: Domain
it: Dominio

en: Desc
it: Disc

en: Last checked
it: Ultimo controllo

en: Sort by
it: Ordina per

en: Changed
it: Modificato

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Master
it: Principale

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total
