Frog (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Parents
pt: Superiores

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Url
pt: URL

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Domain
pt: Domínio

en: Desc
pt: Decrescente

en: Last checked
pt: Última verificação

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Changed
pt: Alterado

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Finished with an error.
pt: Finalizado com erro.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Displaying @start - @end of @total
pt: Exibindo @start - @end de @total

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
