Frog (2.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Block
fr: Bloc

en: Url
fr: URL

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Domain
fr: Domaine

en: Last checked
fr: Vérifié pour la dernière fois

en: Sort by
fr: Trier par

en: Domain ID
fr: Identifiant (ID) du domaine

en: Changed
fr: Modifié

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: One post processed. | @count posts processed.
fr[0]: Une contribution traitée.
fr[1]: @count contributions traitées.

en: Master
fr: Principal

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
