Front Page (8.x-1.0-alpha2) - en to ast translation catalogue (8 entries)

en: Enable
ast: Activar

en: Enabled
ast: Activáu

en: Weight
ast: Pesu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Preview
ast: Entever

en: Path
ast: Camín

en: Mode
ast: Mou

en: Role
ast: Rol
