Frontify (2.0.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Original image
pt: Imagem original

en: asset
pt: ativo

en: General
pt: Geral

en: Debug
pt: Depurar

en: Debug mode
pt: Modo debug

en: Alt text
pt: Texto alternativo

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Configure Image Styles
pt: Configurar Estilos de Imagens

en: The path '@uri' is invalid.
pt: O caminho '@uri' é inválido.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
pt: Descrição curta da imagem usada pelos leitores de tela e mostrada quando a imagem não é carregada. Isso é importante para acessibilidade.
