Frontify Assets (1.0.5) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: Image
it: Immagine

en: File name
it: Nome del file

en: File size
it: Dimensione file

en: Original image
it: Immagine originale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: General
it: Generale

en: Alt text
it: Testo alternativo

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: File Mime Type
it: Mime Type del file

en: Configure Image Styles
it: Configurazione stili delle immagini

en: The path '@uri' is invalid.
it: Il percorso '@uri' non è valido.
