Frontify Assets (2.0.1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Remove
ja: 削除

en: Image
ja: 画像

en: File name
ja: ファイル名

en: File size
ja: ファイルサイズ

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Debug
ja: デバッグ

en: Debug mode
ja: デバッグモード

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: File Mime Type
ja: ファイルのMIMEタイプ

en: Configure Image Styles
ja: 画像スタイルの設定

en: The path '@uri' is invalid.
ja: パス '@uri' が不正です。

en: Use local images for reusable media.
ja: サーバー内に保存された画像を再利用可能なメディアとして使います。

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
ja: この説明文は、スクリーンリーダーによる読み上げや、画像がロードされていないときに表示するために使われます。アクセシビリティを保つために重要です。
