FSK Demo (1.0.0) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: User Login
pt: Login de Usuário

en: Submit
pt: Enviar

en: Author
pt: Autor

en: Disabled
pt: Desativado

en: Date
pt: Data

en: Number
pt: Número

en: Password
pt: Senha

en: Single
pt: Simples

en: Multiple
pt: Múltipla

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Padrão

en: Custom
pt: Personalizado

en: E-mail address
pt: Endereço de e-mail

en: Range
pt: Variação

en: January
pt: Janeiro

en: February
pt: Fevereiro

en: March
pt: Março

en: Select
pt: Selecionar

en: Publisher
pt: Autor

en: Telephone
pt: Telefone

en: About
pt: Sobre

en: Radio buttons
pt: Botões de opções

en: Publication
pt: Publicação

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Fieldset
pt: Conjunto de campos

en: Textarea
pt: Caixa de texto
