FSK Frontend (05.1) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Updated
da: Opdateret

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Other
da: Anden

en: Uninstall
da: Afinstallér

en: Installed
da: Installeret

en: New
da: Ny

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Memory limit
da: RAM grænse

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: No modules are available to uninstall.
da: Der er ingen moduler at afinstallere.

en: Sort descending
da: Sortér faldende

en: Sort ascending
da: Sortér stigende

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Subscribe to @title
da: Tilmelding til @title

en: Sidebar Second
da: Anden sidebar

en: Last Cron Run
da: Sidste Cron Kørsel

en: Last page
da: Sidste side

en: First page
da: Første side

en: Requires: @module-list
da: Kræver: @module-list

en: Required by: @module-list
da: Kræves af: @module-list

en: Installation tasks
da: Opgaver

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
da: Maskinlæsbart navn: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
da[0]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:
da[1]: Følgende grunder forhindrer at @module.module_name kan afinstalleres:
