FullCalendar (3.0.0-beta3) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Date
fa: تاریخ

en: None
fa: هیچ

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Views
fa: نماها

en: URL
fa: نشانی

en: Vocabularies
fa: لغتنامه‌ها

en: Theme
fa: پوسته

en: Year
fa: سال

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Height
fa: ارتفاع

en: Month
fa: ماه

en: Day
fa: روز

en: Close
fa: بستن

en: Standard
fa: استاندارد

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: View settings
fa: تنظیمات نما

en: Title field
fa: عنوان حوزه

en: Toolbar
fa: نوار ابزار

en: Default date
fa: تاریخپیشفرض
