FullCalendar (3.0.0-beta3) - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Date
ru: Дата

en: None
ru: Нет

en: Display settings
ru: Настройки отображения

en: Views
ru: Представление

en: Vocabularies
ru: Словари

en: Theme
ru: Тема

en: Year
ru: Год

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Height
ru: Высота

en: Display Format
ru: Формат вывода материалов

en: Month
ru: Месяц

en: Week
ru: Неделя

en: Day
ru: День

en: Now
ru: Сейчас

en: List View
ru: Список

en: Close
ru: Закрыть

en: Standard
ru: Стандарт

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: View settings
ru: Настройки представления

en: Button text
ru: Текст на кнопке

en: Title field
ru: Поле "Заголовок"

en: Toolbar
ru: Панель инструментов

en: Displays items on a calendar.
ru: Просмотр элементов календаря.

en: Default date
ru: Дата по умолчанию
