FullCalendar (3.0.0-beta5) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Title
id: Judul

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Views
id: View

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Theme
id: Tema

en: Year
id: Tahun

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Height
id: Tinggi

en: Month
id: Bulan

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Now
id: Sekarang

en: List View
id: Daftar Tampilan

en: Close
id: Tutup

en: Standard
id: Standar

en: - Select -
id: - Pilih -

en: View settings
id: Pengaturan view

en: Title field
id: Judul bidang

en: Form mode
id: Mode borang

en: Default date
id: Tanggal utama
