FullCalendar (3.0.0-beta6) - en to te translation catalogue (17 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Date
te: తేదీ

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Display settings
te: ప్రదర్శన అమరికలు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Vocabularies
te: పదజాలాలు

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Theme
te: అలంకారం

en: Year
te: సంవత్సరం

en: Height
te: ఎత్తు

en: Month
te: నెల

en: Week
te: వారం

en: Day
te: రోజు

en: Color
te: రంగు

en: Close
te: మూసివేయి

en: - Select -
te: - ఎంచుకోండి -

en: Button text
te: బొత్తపు పాఠ్యం
