FullCalendar (3.0.0) - en to gu translation catalogue (13 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Date
gu: તારીખ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Text
gu: લખાણ

en: Year
gu: વર્ષ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Month
gu: મહિનો

en: Day
gu: દિવસ

en: Color
gu: રંગ

en: List View
gu: સૂચિ દ્રશ્ય

en: Close
gu: બંધ

en: Standard
gu: પ્રમાણભૂત

en: Default date
gu: મૂળભૂત તારીખ
