FullCalendar (3.0.0) - en to pl translation catalogue (33 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Date
pl: Data

en: None
pl: Brak

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Display Style
pl: Styl wyświetlania

en: Views
pl: Widoki

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Year
pl: Rok

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Height
pl: Wysokość

en: Month
pl: Miesiąc

en: Week
pl: Tydzień

en: Day
pl: Dzień

en: Now
pl: Teraz

en: Color
pl: Kolor

en: List View
pl: Widok listy

en: Close
pl: Zamknij

en: Date fields
pl: Pola daty

en: Standard
pl: Standardowe

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: View settings
pl: Ustawienia widoku

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Title field
pl: Pole tytułu

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: Toolbar
pl: Pasek administracyjny

en: More info
pl: Więcej informacji

en: Title format
pl: Format tytułu

en: URL field
pl: Pole URL

en: Default date
pl: Data domyślna

en: Column header format
pl: Format nagłówka kolumny
