FullCalendar (3.0.1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Date
hi: तारीख

en: None
hi: कोई नहीं

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: Views
hi: द्रश्य

en: URL
hi: यूआरएल

en: Vocabularies
hi: शब्दावलीया

en: Text
hi: लेख

en: Theme
hi: थीम

en: Year
hi: वर्ष

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Month
hi: माह

en: Day
hi: दिन

en: Color
hi: रंग

en: List View
hi: सूची द्रश्य

en: Close
hi: बंद करे

en: Standard
hi: मानक

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Form mode
hi: फॉर्म मोड

en: More info
hi: अधिक जानकारी
