FullCalendar (3.0.1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Display Style
it: Stile di visualizzazione

en: Views
it: Viste

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Text
it: Testo

en: Theme
it: Tema

en: Year
it: Anno

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Height
it: Altezza

en: Month
it: Mese

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Now
it: Adesso

en: Color
it: Colore

en: List View
it: Vista a Elenco

en: Close
it: Chiudi

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: View settings
it: Impostazioni vista

en: Button text
it: Testo del bottone

en: Title field
it: Titolo del campo

en: Form mode
it: Modalità form

en: Toolbar
it: Barra strumenti

en: More info
it: Maggiori informazioni

en: Default date
it: Data predefinita
